EZ Debug LED DRAM ve CPU hatası

kansamsa

Centipat
Merhaba, 2 gün önce yeni işlemcime geçiş yaptım eski i3 8350K işlemicden yeni i5 9600KF geçtim.

Fakat ben CPU'nun değişimin yapmadan önce iki farklı RAM'im vardı bunlardan biri HyperX 8 GB 2400MHz CL15 diğeri Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz CL16 RAM idi.
i3 8350K ile bunlar beraber uyumlu çalışıyordu 16 GB'ı BIOS'da görüp kullanabiliyordum, lakin yeni işlemciye i5 9600KF geçince EZ Debug LED hem RAM ışığı hem CPU ışığı yanıp sönmeye başladı. Sorunun RAM'lerinden olduğunu anlayıp RAM'lerimden 1 tanesi çıkarttım 2 tanesi ile Boot'a atmıyordu. Eski işlemcimi tekrar takıp denediğimde yine 2 RAM'le beraber EZ Debug LED DRAM ve CPU kısmı yanıp sönüyordu benim asıl sorum yeni işlemciyi taktıktan sonra ne değişti de RAM'lerim uyumsuz hale geldi? Ya da EZ Debug LED'in hem CPU'da hem DRAM'de yanıp sönmesinin başka bir açıklaması mı var. Sorun PSU'da olabilir mi?
PSU: 500W 80+ CM, anakart: MSI Z370 Tomahawk, CPU cooler: CM T40, ekran kartı: MSI 1060 6 GB OC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı