EZ Debug LED hatası

kaan1890

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık uzun bir zamandır 3 4 aydır yaşadığım bir sorun var. Sorunum oyun oynarken tamamen random bir şekilde PC'nin crash vermesi ve EZ Debug LED'in anakartta yanıp sönmesi. Bu sorun şöyle oluyor bir kere tekrarladı mı yani bir kere crash aldım mı mutlaka o gün içerisinde birkaç kere daha alıyorum. Hatta ilk saatte bazen 2 3 kere üst üste crash aldığım bile oluyor. Sorunu oyunları 4K'da açınca yaşıyorum. 1080P'de henüz hiç crash almadım. Bu da bana sorunun birazda PSU'dan kaynaklı olabileceğini düşündürtüyor. 650W PSU kullanıyorum. Bazı çözümler denedim mesela RAM'lerimi 3000 MHz'den 2600'e çekip denemedim (2133 yapmışlığımda oldu) fakat gene aynı crashi aldım. Soğutma konusunda bir problemim yok kesinlikle. 80 dereceyi asla geçmiyor işlemcim ya da GPU. PSU'um biraz eski (4 Yıl) kasayla beraber gelen bir marka ( kasa Dark sentinel) zamanında almıştım 650W işimi görür diye düşündüm o zaman sistemim bu kadar iyi değildi. PSU değiştirmeden bu soruna bir çözüm bulabilir miyim? Bütün cevaplar yeni bir PSU'da gibi duruyor. Teşekkürler şimdiden.

Crash aldığım oyunlar hemen hemen herhangi bir oyunu 4K'da oynadığımda random bir şekilde vermesi.

Crash: Ekranın siyah olması arkadan sesleri duyabilmem

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı