F2A58M-DS2 ve Athlon X4 860K nasıldır?

UstanGG

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI a320
Ekran kartı: Asus GTX 950
Ram: 12 GB 3200hzr
Windows 10 64 bit
Saha iyisi sizin olur umarım:)
Meslek
Raylı Sistemlerin Mezun u Bir kasıyer
Bende sadece NVIDIA GT 730 ekran kartı ve James Donkey 120 GB SSD var şimdi. Gigabyte F2A58M-DS2 AMD A58 2400MHz anakart almayı düşünüyorum. Şimdi bunu aldığım adam bana bir teklifte bulundu. Elimde AMD Athlon X4 860K var, bunu da vereyim sana dedi.

1: İşlemci nasıl?
2: Anakarti alıp işlemciye de alayım mı?
3: İşlemci almasam anakarta uygun bir işlemci bulabilir miyim?

AutoCAD diye bir uygulama için PC topluyorum.

İkinci sistemimde bende X4 860K ve RX 560 ekran kartını kullanıyorum. İşlemci zamanına göre iyi olsa da günümüz şartlarında oldukça zayıf kalıyor. OC potansiyeli idare eder. İşlemci soğutucusu aldım ve 4.4 Ghz OC ile kullanıyorum. Açıkçası FM2+ türündeki bir anakart için en iyi işlemci X4 880K sonra ise X4 860K işlemcidir. Bunlardan iyisi yok diye biliyorum işlemci gücü olarak. Yalnız AutoCAD hakkında bilgim yok maalesef.

İkinci sistemimde bende X4 860K ve RX 560 ekran kartını kullanıyorum. İşlemci zamanına göre iyi olsa da günümüz şartlarında oldukça zayıf kalıyor. OC potansiyeli idare eder. İşlemci soğutucusu aldım ve 4.4 Ghz OC ile kullanıyorum. Açıkçası FM2+ türündeki bir anakart için en iyi işlemci X4 880K sonra ise X4 860K işlemcidir. Bunlardan iyisi yok diye biliyorum işlemci gücü olarak. Yalnız AutoCAD hakkında bilgim yok maalesef.
Şimdi bu inek i3 5 nesil e arasında ne gibi fark var.

Şimdi bu inek i3 5 nesil e arasında ne gibi fark var.
Direkt olarak i3 5.nesil demek yerine tam model karşılaştırması yapmanız daha doğru olur. Örnek verecek olursam i3 4590 ve X4 860K karşılaştırması gibi olabilir i3 5.nesil demek yerine. Sanırım bütçeniz düşük ve 2.el ürünlere bakıyorsunuz. X4 860K işlemci günümüz oyunları için biraz yetersiz kalsa da genel anlamda idare edebilir. Sizde zaten AutoCAD için sistem topluyorsunuz. AutoCAD için sistem özelliklerine baktığımda eğer baktığım yer doğru ise bahsettiğiniz sistem yetebilir. Yalnız önerilen RAM miktarı 8 GB gördüm ona da dikkat edersiniz. Birde bu işin ekran kartı tarafı var. Eğer belirttiğiniz X4 860K tabanlı sistemi alırsanız RX 560 4 GB ekran kartını almanızı tavsiye edebilirim.

Direkt olarak i3 5.nesil demek yerine tam model karşılaştırması yapmanız daha doğru olur. Örnek verecek olursam i3 4590 ve X4 860K karşılaştırması gibi olabilir i3 5.nesil demek yerine. Sanırım bütçeniz düşük ve 2.el ürünlere bakıyorsunuz. X4 860K işlemci günümüz oyunları için biraz yetersiz kalsa da genel anlamda idare edebilir. Sizde zaten AutoCAD için sistem topluyorsunuz. AutoCAD için sistem özelliklerine baktığımda eğer baktığım yer doğru ise bahsettiğiniz sistem yetebilir. Yalnız önerilen RAM miktarı 8 GB gördüm ona da dikkat edersiniz. Birde bu işin ekran kartı tarafı var. Eğer belirttiğiniz X4 860K tabanlı sistemi alırsanız RX 560 4 GB ekran kartını almanızı tavsiye edebilirim
Peki ben bu anakartı almasam Gigabayte GA-AM1M-S2H AMD 1600MHz DDR3 soket AM1 mATX anakart alsam ( X4 860K ) bu işlemden daha iyi bir işlemci bulabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201010-110008.png
    Screenshot_20201010-110008.png
    74,1 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı