Facebook Hesabıma Giriş Yapılmaya Çalışılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Evde oturuyordum, birden telefonuma bildirimler gelmeye başladı. Bildirimde Facebook giriş kodun: Xxxx tarzı bir yazı yazıyor. Birinin benim Facebook hesabımı ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum. Arada sırada bu bağlantıya tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz tarzı bildirimler de geliyor. Numarayı kara listeye aldım ama hala tedirginim. Yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parolanız güçlü bir parola mıydı? Ek güvenlik önlemleri (2FA veya yedek kod) gibi hizmetleri hesabınızda bulunduruyor muydunuz? Facebook'tan en son girilen adrese ve cihaza bakmanız gerekmektedir. Numarayı ve bildirimin ekran görüntüsünü paylaşabilirsiniz.

Parolanız güçlü bir parola mıydı? Ek güvenlik önlemleri (2FA veya yedek kod) gibi hizmetleri hesabınızda bulunduruyor muydunuz? Facebook'tan en son girilen adrese ve cihaza bakmanız gerekmektedir.
Parolam güçlü. Bana özel bir kelime ve sayıdan oluşuyor. Sallayarak bulmaları mümkün değil.
Epostan ve numaran hala sendeyse giremez. Epostanı kontrol et eğer epostan çalınırsa Facebook'una da girebilir.
E Posta bende. Herhangi bir sıkıntı göremiyorum onda.

Parolam güçlü. Bana özel bir kelime ve sayıdan oluşuyor. Sallayarak bulmaları mümkün değil.
Parolanızın bulunması zor ise ve e-posta hesabınıza giriş yapmanızla alaklı bir mail gelmediyse sıkıntı görünmüyor. Bildirimde ne yazdığını paylaşabilir misiniz?

Bildirimde ne yazdığını paylaşabilir misiniz?
290500 senin Facebook giris kodun. Bu yazıyor. Kodu paylaşmam herhangi bir sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum, aramızdan değildir herhalde hırsız arkadaş. Bir de şöyle bir bildirim var. "Yusuf, şu bağlantıya tıklayarak Facebook hesabına erişebilirsin (link)"

@Silinen üye, bu kod senin Facebook'a giriş yapmanda doğrulamak açısından gösterilen rastgele bir numaradır. Bize atman sıkıntı çıkarmayacaktır.
"Yusuf, şu bağlantıya tıklayarak Facebook hesabına erişebilirsin (link)"
Facebook ekibinin bu tarz bir bildirim göndereceğini düşünmüyorum. Hiçbir mesajlarında bağlantı yollamadan sadece doğrulama kodunu girmenizi isterler. Gelen bildirimde bir sahtekarlık durumu görünüyor gibi. Mesajı silebilirsiniz. Hesabınızın şifresini daha güçlü olacak şekilde değiştirebilir ve daha fazla ek güvenlik araçları ekleyebilirsiniz.

Hesabıma girip şifremi değiştirdim, şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor. Bildirimler kesildi, ama aklıma takılan şey önemli bir kişilik değilim siyasetçi değilim o değilim bu değilim, sadece aciz bir kulum Hesabımı neden almaya çalıştılar anlayamadım.

Hesabımı neden almaya çalıştılar anlayamadım.
Herhangi bir önemli kişi olmanıza gerek yok. Sadece bu tarz mesajları da size göndermiyorlar. Birden fazla kişinin hesaplarını çalarak kişisel bilgilerini, eğer kredi kartı bilgilerini bulunduruyorsa kredi kartı bilgilerini ve arkadaşlarını öğrenerek de arkdaşlarınızı bu tuzağa çekmek istiyorlar. Bunun ardından sadece sizin hesabınızı çalmakla tüm arkadaşlarınızı tehlikeye atıyorlar. Şifrenizi güçlü bir parola ile değiştirmeniz gayet iyi. Bu tarz mesajlara inanmamak gerekiyor.

Merhaba öncelikle.Bana da böyle bir mesaj geldi ben de numarayı araştırdım.Gerçek numaraymış yani sahtekarlık için değilmiş.Linke tıkladım facebook için resim gerekiyor yükle dedi hemen küçük bir resim çektim inceleyeceğiz yazdı.Sonra bir zaman sonra hesabın kapatıldı yazdı sonra yine açtılar.Bu hesabı critical ops için açmıştım ama hesabımda gitti oyunda.Ne yapabilirim?
Şimdi yine kapatılmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…