Rehber Facebook ve Instagram hesapları nasıl dondurulur?

365436

Hectopat
Makaleler
18
Selam, konunun basit olduğunu biliyorum yani normalde böyle bir şeyi anlatmaya gerek yok ancak ne akla hizmet bilmemekle beraber her zamanki yerinde olan hesap dondur butonlarının Instagram ve Facebook için kaldırıldığını gördüm az önce. Yardım sayfalarını kontrol ettiğimde herhangi bir sebep belirtmeden direkt olarak; Şu an hesabınızı kapatamayabilirsiniz. uyarısını gördüm. Bildiğin DeepTurkishWeb AhmetFlix'e çevirdiler siteyi. Keyiflerine göre belki iptal ederler belki etmezler.

Screenshot 2023-12-10 at 8.21.52 pm.png

Acaba sistemlerinde bir problem mi var diye direkt olarak fonksiyonu gözden geçirdiğimde daha da iş mide bulandırıcı bir hal aldı. Önceden elimde olan Facebook ve Instagram dondurma sayfasına giden linkleri arama yerine girdim ve direkt olarak hesap dondurma linkleri karşıma çıktı. Dondurmaya çalıştım ki zaten donduracaktım. Başarılı da oldum. Yani bizim uyanıklar sadece buton kaldırma ve yardım merkezine dandik bir not eklemek ile hesap dondurmaların önüne geçeceklerini falan düşünmüşler. Belki bunu yapabilirler, hani çok anlamayan adam direkt uygulamayı siler geçer ancak böyle ucuz bir yol ile Yardım Merkezi (!)'nden buton kaldırmak nereden baksan büyük eziklik. Yani cidden AhmetFlix'lik yapıyorlar şu an. Neyse ki o kadar vasat bir yazılımcı destekleri var ki arkalarında, butonların gidecekleri sayfaların URL Adresleri hala aynı.

Instagram ve Facebook için aşağıdaki linkleri kullanıp bu URL'lere gidebilir ve istediğinizde hesabınızı tek tık dondurabilirsiniz. İyi Sosyal'ler!

Instagram; instagram.com/accounts/remove/request/temporary/
Facebook; https://www.facebook.com/deactivate/

Hocam geri açabiliyor muyuz dondurmayı yoksa kalıcı mı donuyor ?

Geri
Yukarı