Facebook Veri İhlali Sebebiyle Ceza Aldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Facebook Veri İhlali Sebebiyle Ceza Aldı
shutterstock-170062403.jpg

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Facebook sisteminin birbirinden farklı üç özelliği olan başkasının gözünden gör, doğum günü kutlayıcı ve video yükleyicinin etkileşimi sonucunda oluşan bir hatadan kaynaklanan veri ihlali tespit etti. Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Facebook temsilcisi tarafından Kuruma gönderilen 14.10.2018 tarihli e-posta’da “Başkasının Gözünden Gör” ihlaline ilişkin bilgi verilerek bilgilendirmenin takip eden […]

Devamı: Facebook Veri İhlali Sebebiyle Ceza Aldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Facebook için çerez parası. Onlara koymaz 🤠
Zaten onlara para kaybettiren cezalar değil. Toplum üzerindeki algı ve kullanıcıların korkup uzaklaşması.
Ben çoğu kişinin aksine Zuckerberg'i severim. En azından aleni yapıyor ve benim de şirketim olsa yapardım, yapmayanlar siliniyor zaten.

@Google Tracker (firebase) Facebook kapansın zaten diğer büyük şirketlere çökerler. Fark eden bir şey olmaz.
Aynen öyle. Şu an Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg genç yaşta bu kadar zengin olunca bilgisayar kurtları açık arıyor bildiğin. Vazgeçirme, sürekli korkutma gibi sebeplerle. Kıskançlık böyle olunca ne aciz değil mi?
Halbuki sürekli silah üretimi yapan, kendi insanını parçalayan ve bunu tüm dünyaya yapmak için ekonomiye giriş yapmaya çalışan Çin'i kimse tınlamıyor. Aliexpress'in kurucusu emekli oldu (aa ne tuhaf? kurucu emekli mi olur?) ama neden diye soran yok. Huawei, Xiaomi'ye tapıp Facebook'u kötülesinler.

Zucc direkt tüm verilerimizi versin şirketlere, o da rahatlasın biz de rahatlayalım. Bence güzel fikir :)
Facebook sonsuza dek kapansın, elini tüm sosyal medya platformlarından çeksin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı