Facebook'ta uygunsuz görüntülü görüşme sonrası ne yapılabilir?

Mustafag

Hectopat
Daha fazla  
Yakın çevremden biri Facebook'da tanımadığı birisinden arkadaşlık isteği alıyor. Bu kişi onu görüntülü arıyor. Uygunsuz içerik gösteriyor. Bizimki de kameraya çıkıyor. Adam bu videoyu kaydediyor. Bizim arkadaşı tehdit ediyor. "Az öncekileri kaydettim, bana para göndermezsen (isim vererek) bu kişilere göndermemi ister misin?" tarzı tehditler yazıyor. Bizimki korkuyor ve kişiyi engelliyor ardından konuşmaların hepsini siliyor. Yaptığı hatanın farkına varıyor. Ama iş işten geçmiş oluyor. Polise gittik ama onlar şu an için bir şey yapamıyorlar. Eğer ki konuşulanlar silinmemiş olsaydı bayağı bir şey yapılırdı ama maalesef. Şu an bizim tek amacımız bu görüntülerin bu kişinin yakınlarına gitmesini engellemek. Dava falan açmak sonraki iş. Yapabileceğimiz tek şeyin beklemek olduğunu düşünüyorum ama bunun dışında bilgisi olanlar rica etsem konuyla ilgili görüşlerini dile getirebilirler mi? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı