Facebook'um Çalındı

Furkan Üner

Hectopat
Yer
İstanbul/Başakşehir
Daha fazla  
Arkadaşlar birisi Facebook hesabıma bir şekilde giriş yapmış. Başıma bela oldu gitti. Arkadaşlarımda kim varsa hepsine sapıklık yapıyor. Şifreyi değiştirdim nasıl oluyorsa hala girebiliyor. Arkadaşımla konuşuyorum sonra bi bakıyorum saçma sapan şeyler yazmışım. Ama ben yazmıyorum. Yanlış anlaşılmalar oluyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabının şifresini değiştirmeyi düşündün mü? Ve onu hesabından atman için şu adımları takip et.
Facebook çıkış yaptığın yerde ''Ayarlar'' sekmesi mevcut ona tıkla.
Daha sonra çıkan ekranda ''Güvenlik'' sekmesine tıkla.
Bu adımda ise ''Giriş Yaptığın Yerler'' diye karşına sekme çıkacak ona tıkla ve diğer bütün oturumları kapat ve şifreyi değiştir.

Bir daha her önüne gelen reklamlara ve sitelere girip tıklama. Ve her gördüğün oyunu dosyayı indirme.

Benim de çalınmıştı. Üstüne bir bardak soğuk su içtim, sonra adam facebook sildi bir daha facebook girmedim. Soranlara kullanmıyorum diyorum ayrı bir havası oluyor. :D

İlk iş olarak Facebook'a kaydolduğunuz e-posta şifrenizi değiştirin. Daha sonra Facebook şifrenizi değiştirin. Ardından tüm oturumları sonlandırın. Sorun çözülür.

Hepiniz tersten öneri sunuyorsunuz.
İlk önce sistemi virüslerden arındırman ve tarayıcı çerezlerini kalıntıları kaldırman lazım.
Malwarebyte veya güçlü bir antivirüs kurup virüsleri kaldır.
Gizli sekmede taraycıyı açıp, kayıtı olan mail adresine gir içinde spamlar varsa temizle ve engelle. Sonra facebook şifreni değiştir ve güvenlik bölümüne bak. Sonra yardım kısmından güvenlik önerilerini incele.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı