Fake USDT ne oluyor?

sarrowx

Hectopat
Daha fazla  
GitHub'da bir konuya denk geldim fake USDT-Bitcoin uygulaması satıyor 1000$ değerinde biraz daha araştırıp Telegram adreslerini buldum orada 299$eth verirsen 10000$ USDT verdiğini söyledi. Özelden admine yazdım bu parayı kullanabildiğini tek fark 150 gün sonra düğüme geri döndüğünü söyledi. Az çok kriptodan anlayan biri bana bunu açıklayabilir mi?

Testnet ağında falan yapıyordur. normalda %51 saldırısıyla falan bunlar mümkün ama ethereum ağındaki usdt için bu imkansız. Büyük ihtimalle dolandırıcı.
Veya usdt transferi yapıldı vb. diye boş bilgi mint ediyordur aynı nft ve kredi sözleşmelerinin stake kanıtlarının mint edildiği gibi. Bu minti de al ben sana gönderdim sende sorun var hesabına gelmemiş yaa diyip karşıdakini sosyal mühendislikle falan trollemeye çalışıyordur.

Fake USDT, gönderilen miktar 5-6 saat sonra iptal ediliyor ve para geri gidiyor. Bu tarz dolandırıcılara kesinlikle kanmayın, kripto işlemi onaylanmadan bir hesabı, servisi sağlamayın.

Testnet ağında falan yapıyordur. Normalda %51 saldırısıyla falan bunlar mümkün ama Ethereum ağındaki USDT için bu imkansız.

ETH ağındaki USDT20 ile yapılıyor, imkansız değil kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı