Fall Guys siyah ekranda kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

sarhostekelci

Centipat
Merhaba,

Öncelikle bugün Fall Guys'ı satın aldım. Sorun şu;
Steam'dan oyunu başlat diyorum, Fall Guys yükleme ekranı geliyor. Tam oyuna girecek iken monitörüm şu şekilde gözüküyor. (2 saniyelik görüntü) siyah ekranda kalıyor. Görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım ve hepsini denedim. Steam dosya bütünlüğü doğrula, sil, yükle vs. ama nafile olmuyor.
Aklıma açılmaması için tek neden geliyor. Bu arada sistemim Win 10 Pro bu yönden de sıkıntı yok.
Ekran kartı olarak sistemimde NVIDIA GeForce GT 640 ekran kartı kullanmaktayım. Güncel NVIDIA ekran kartı Driver'ı kullanamıyorum maalesef. (O da farklı bir konu nedenini sormak isteyenler konu altında sorabilir).
Yani sorunun ekran kartı driverımın eski olmasından kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum. Ve güncel sürüm ekran kartı driverı kullanamıyorum. Şöyle bir not da eklemek isterim.
Aygıt yöneticisinden ekran kartımı devre dışı bırakıyorum, böylelikle oyun açılıyor ama sadece açılıyor, 2 FPS. Bu sorunu yaşayan tek ben değilimdir umarım.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistemim;
İşlemci; i5 760.
Anakart; ASUS P7H55-M.
RAM: 6 GB 1333MHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 640

Yükleme ekranı.

20200926_003628.jpg

2 saniyelik görüntü.

20200926_003713.jpg

Siyah ekran sorunu.

20200926_003744.jpg

Yanıt vermiyor.

20200926_003757.jpg

Son düzenleme:
Ekran kartını devre dışı bırakınca oyuna girdiğine göre sorun büyük bir ihtimalle ekran kartından kaynaklı. Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı var mı eğer yok ise ekran kartınızda fiziksel olarak bir sorun yok demektir eğer driverını güncelleyebilirsen büyük ihtimalle sorunuda çözebilirsin.

Ekran kartını devre dışı bırakınca oyuna girdiğine göre sorun büyük bir ihtimalle ekran kartından kaynaklı. Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı var mı eğer yok ise ekran kartınızda fiziksel olarak bir sorun yok demektir eğer driverını güncelleyebilirsen büyük ihtimalle sorunuda çözebilirsin.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
Ekran kartı driverı için 4 günlük araştırmalarım sonucu ekran kartının driverını buldum eski sürüm olarak. Neden eski sürüm kullanıyorsun diye soracak olursanız NVIDIA sitesinden indirdiğim ekran kartı driverı kurulum yaparken siyah ekranda kalıyor. Ses var, görüntü yok. En az 4 saat beklemişimdir görüntünün gelmesi için :). Ama gelmiyor. Her defasında denediğim driverın olmaması bayağı sinirlenmişti. Şimdi DDU kullandın mı diye soracak olursanız onu da güvenli modda kullandım. Bayağı bir araştırdım ama tek çözüm eski driverı kullanmak oldu. Bir önerisi olan var mı?
Çok oyun oynayan birisi değilim. başka oyunlarda sorun çıkartmadığına eminim. onu da denedim. bu sorun yanlızca fall guysa özel. ekran kartı driverını da güncelleyemiyorum maalesef.
Arkadaşlar kimsenin bir fikri yok mu?
Yardım edersiniz sanmıştım.
Arkadaşlar problemi buldum. Ekran kartım Fake (sahteymiş Konu kapanabilir)
fake2.PNG
fake.PNG

Son düzenleme:
Bende ise beyaz ekran var. Ne zaman girsem beyaz ekran çıkıyor ve açılmayıp yanıt vermiyor.
Sistem bilgilerim:
Cihaz adı Seni ilgilendirmez
İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz 2.40 GHz
Takılı RAM 4,00 GB (kullanılabilir: 3,87 GB)
Cihaz Kimliği Bunu göremezsin
Ürün Kimliği Bunu da göremezsin
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci
Ses (Ekran) kartı DirectX 12

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı