Fan alırken CFM ve RPM değerleri kaç olmalı?

Teşekkür ederim hocam, haklısınız zevk meselesi konusunda. Zaten sonradan bu RGB kablo işleriyle uğraşmamak için baştan kendinden RGB'li alayım dedim. Ben çok araştırdım hocam; ürün kalitesi olarak dünyada NZXT'nin 1., Lian Li' ninse 2. sırada olduğunu söylüyor birçok kişi. Şahsen ben Lian Li'yi hiç duymamıştım, NZXT'yi ise; PC Building Simulator 1 ve 2. oyunlarından biliyorum ama kalitesini bilmiyordum tabii araştırana kadar. Aslında görüntü olarak Corsair'in modelleri çok hoşuma gidiyor ama NZXT'nin borularının asla sızdırma yapmayacağını söylüyor herkes. Normalde 2000 TL'ye kadar bakıyordum ama piyasanın hali malum. Mecburen bütçe yükselttik biz de, olmuşken de iyi ve şık bir şey olsun istedim. Bu arada size yazdıktan sonra tekrar bir inceledim ben de; her ne kadar CFM değeri olarak Elite bir tık önde olsa da sizin de önemsediğiniz basınç konusunda düz olan model daha önde. Diğer NZXT modelleri; sadece ekranda gösterge olup olmamasıyla değil, CFM'lerinin 50-55 civarlarında olmasıyla da kafamdan çıktılar. Hocam kasam 280'e uygun mu; çok emin olamadım. Şöyle ki; üstte 120*2 olacak şekilde 2 adet RGB kasa fanı bulunmakta. Bunların boylarının bittiği yerde de boşluk yok hiç. Geriye kalan kısım kasanın kendisine ait ve kapalı. Yani 280mm; içten uysa bile dışarıdan tamamı hava sirkülasyonu yapamayacaktır, sanırım bu da verimi düşürür. Yoksa benim de aklımdaki ilk düşünce 240 Elite yerine 280 düz bakmaktı. Bakalım; bu gidişle seneye kalacak gibi, henüz iş alıp para kazanamadım. );

Hocam bu arada; bu da kasamın üst dıştan ve üst içten görüntüleri:
Söylediğiniz gibi 240 mm ve üstüne uyumlu değil maalesef. 240 mm işinizi görecektir. Umarım gönlünüze göre, hayalinizdeki gibi toplayabilirsiniz. Başka bir konuda yardım lazım olursa yine buradayım. Bütçenizle toplayabileceğiniz PC için de konu açarsanız destek olurum. Şimdiden hayırlı olsun diyelim

Söylediğiniz gibi 240 mm ve üstüne uyumlu değil maalesef. 240 mm işinizi görecektir. Umarım gönlünüze göre, hayalinizdeki gibi toplayabilirsiniz. Başka bir konuda yardım lazım olursa yine buradayım. Bütçenizle toplayabileceğiniz PC için de konu açarsanız destek olurum. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Teşekkür ederim hocam. Bu kasaya sistemi toplayalı 5-6 ay oluyor, Mart sonlarına doğruydu. :)
Bu arada hocam; sıvı soğutma konusunda bir marka daha önerdiler; Arctic marka. Ürün linki şu; ben inceledim, kalite konusunda ödül almış bir ürün. Ama soğutma değerlerini göremedim:

https://amzn.eu/d/3CkOZer

Hocam; şimdi sizi son kez rahatsız ediyorum;
Siz olsanız ve kendinize bir sistem toplamış olsanız, Intel i7 11700KF işlemci için (ileride i9 13000KF serisine geçiş yapacağınızı da göz önünde bulundurarak); 240mm için NZXT mi, Lian Li mi, Arctic mi, yoksa Corsair mi tercih ederdiniz? (bütçe çok olmamakla birlikte yaklaşık 10k civarı.)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam. Bu kasaya sistemi toplayalı 5-6 ay oluyor, Mart sonlarına doğruydu. :)
Bu arada hocam; sıvı soğutma konusunda bir marka daha önerdiler; Arctic marka. Ürün linki şu; ben inceledim, kalite konusunda ödül almış bir ürün. Ama soğutma değerlerini göremedim:

Amazon.com.tr

Hocam; şimdi sizi son kez rahatsız ediyorum;
Siz olsanız ve kendinize bir sistem toplamış olsanız, Intel i7 11700KF işlemci için (ileride i9 13000KF serisine geçiş yapacağınızı da göz önünde bulundurarak); 240mm için NZXT mi, Lian Li mi, Arctic mi, yoksa Corsair mi tercih ederdiniz? (bütçe çok olmamakla birlikte yaklaşık 10k civarı.)
Ben size önceki mesajımda Arctic marka önermiştim. Fiyat/Performans olarak en iyisi o aralarında. Ama görsellik olarak bakarsanız diğerlerine göre kötü kalır.

Geri
Yukarı