Fan Ayarları Nasıl Yapılır?

Kasa Corsair Spec Delta. Arkadaşım da da aynısı var fakat onda fan sesleri neredeyse hiç duyulmuyor. Bende fazla ses geliyor. Ben 2 ay falan kullandım o yeni. Bu sesi nasıl alçaltabilirim?

Önce fanları temizleyin ses biraz azalır sonra bilgisayarı iyice yorup sıcaklık değerlerini kontrol edin eğer değerler düşükse BIOS'dan fan hızını azaltın.

Bende de fan sesi çok. Alışmaya çalışın derim.

Hocam aslında işlemci fanı bu kadar ses çıkarıyor. Bana öyle geliyor.
Önce fanları temizleyin ses biraz azalır sonra bilgisayarı iyice yorup sıcaklık değerlerini kontrol edin eğer değerler düşükse BIOS'dan fan hızını azaltın.

30 dk önce sildim hocam. 2 gün öncesine kadar bu kadar çok ses çıkarmıyordu. Ayarları bozdum galiba sonra böyle oldu.

İdeal fan ayarı nasıldır hocam. Fan tuning yaptım da. Aşırı sessiz çalışıyor. Ama bu seferde ekran kartı ısınıyor.

Ben otomatik gelenle kullanıyorum ses yok açıkçası, silent mode varsa bunu açın. MSI Afterburner indirin oradan ekran kartı sıcaklığını düşürün ama performansta düşecektir.

Bu konuda size yardım edilmişti diye hatırlıyorum. Hatta monitör kaynaklı olduğu sonucuna ulaşmıştınız. Programın fan bölümünden ekran görüntüsü atma şansınız var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı