Fan çok ses çıkartıyor

Paveloyd

Kilopat
Yer
Jack The Ripper
Daha fazla  
Fan çok ses çıkartıyor. İşlemci fanından kaynaklanacağını ümit ediyorum. Nasıl devrini ayarlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben direk bilgisayarı açınca fan aşırı ses çıkarıyordu.Elektronik hocam sağolsun güç kaynağı fanına makine yağı sürmüştü geçmişti sende dene belki geçebilir.

İşlemci macunu eskimiştir, yüksek ısıdan dolayı fan sürekli yüksek devirde çalışıyordur veya bileşenler tozlanmıştır. Kasayı açıp temizliğini yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.Kasa temizliği,
2.Termal macun yenileme,
3. Fanların mümkünse yağlanması
4. BIOS tan fan hızının ayarlanması

İşlemci macunu eskimiştir, yüksek ısıdan dolayı fan sürekli yüksek devirde çalışıyordur veya bileşenler tozlanmıştır. Kasayı açıp temizliğini yapın.
2 hafta oldu temizlemeyeni macun eskimiş olabilir.
1.Kasa temizliği,
2.Termal macun yenileme,
3. Fanların mümkünse yağlanması
4. BIOS tan fan hızının ayarlanması
Fanları nasıl yağlayacağım ve BIOS'dan kaç rpm yapıcam hızını?

En kalitesiz macun bile ne 2 haftada ne de 2 ayda eskir. Fan hızını düşürürsen işlemci ısısını nasıl ayarlayacaksın? Stok fan mı kullanıyorsun?
Galiba.
En kalitesiz macun bile ne 2 haftada ne de 2 ayda eskir. Fan hızını düşürürsen işlemci ısısını nasıl ayarlayacaksın? Stok fan mı kullanıyorsun?
Şimdi hatırladım macunu yenileyi 2-3 ay oldu galiba fanın devirini düşürmem gerekiyor.

Son düzenleme:
Fanları videodaki gibi yağlayabilirsin. BIOS tan silent mod varsa seç işini görecektir. Eğer fanların PWM fan yani 4 pinli fan değilse DC modda en fazla %60 a kadar devir hızını düşürebiliyorsun. Yani 1500 RPM fanı %60 devir hızına 900 RPM ye düşürebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı