Fan Çoklayıcı Tavsiyesi

CoLdWin

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Hepinize iyi akşamlar. Zalman N3 kasa kullanıyorum. Ek olarak kasaya fan alacağım. Çok iyi fanları yok kasanın. Alacağım fanlar bu. Kasamda fan kontrolcü var ama sadece hızlı, yavaş ve kapalı şekilde kullanıyorum. Bu yüzden yeni alacağım fanları takmak ve kontrol etmek için PWM destekli fan çoklayıcı almayı düşünüyorum. Ama bunun hakkında pek bir bilgim yok bu yüzden sizden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Fiyat olarak 50-70 TL arası bir bütçem var şimdiden teşekkürler.

5 tane fanı ayrı ayrı kontrol edemiyorsunuz. Tek fanmış gibi kontrol ediyorsunuz. Eğer portlarınız yetiyorsa şu üründen birkaç tane alın, en azından iki iki kontrol edersiniz.

Hepsini ayrı ayrı kontrol etmek zor olur zaten. Anakartta hepsi için çıkış yok. Lakin 1 fan üzerinden diğerlerini de kontrol edebilirim diye düşünüyorum.

5 tane fanı ayrı ayrı kontrol edemiyorsunuz. Tek fanmış gibi kontrol ediyorsunuz. Eğer portlarınız yetiyorsa şu üründen birkaç tane alın, en azından iki iki kontrol edersiniz.
Linkteki ürün 1 fanı kontrol edebiliyor. Diğer fan maksimum hızında dönecektir.
Hepsini ayrı ayrı kontrol etmek zor olur zaten. Anakartta hepsi için çıkış yok. Lakin 1 fan üzerinden diğerlerini de kontrol edebilirim diye düşünüyorum.
Akasa olan üründe fana uyguladığınız ayar tüm fanlar içinde geçerli. Atıyorum hepsinin 1000 RPM'de dönmesi gibi. Zaten amacınız ince ayar yapmak değilse işinizi görecektir. Benim tavsiyem bunu almanız, 3 tane RGB fan bulunmaz nimet fiyatına göre. Yanında fanları ve ledleri kontrol edebileceğin kontrolcüsü de var. :D

Linkteki ürün 1 fanı kontrol edebiliyor. Diğer fan maksimum hızında dönecektir.

Akasa olan üründe fana uyguladığınız ayar tüm fanlar içinde geçerli. Atıyorum hepsinin 1000 RPM'de dönmesi gibi. Zaten amacınız ince ayar yapmak değilse işinizi görecektir. Benim tavsiyem bunu almanız, 3 tane RGB fan bulunmaz nimet fiyatına göre. Yanında fanları ve ledleri kontrol edebileceğin kontrolcüsü de var. :D
RGB falan çok önem vermiyorum. Benim için performans önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı