Fan girişleri doldu, ne yapmalıyım?

Ygtgncl

Hectopat
Merhaba,
Anakartımda bir adet fan girişi bulunuyor. Kasam;

3 Adet 120 mm’lik ARGB fan ile geldi. Çoklayıcı ile birleştirilmiş. Onu anakart slotuna taktım. Fakat bu sefer Arctic P12 egzoz fanımı takacağım slot kalmadı.

Bu sorunu nasıl diğer fanların verimini düşürmeden çözebilirim?

Teşekkür ederim.

Anakartınızın modelini söylerseniz o 1 sokete çoklayıcı ile kaç fan takabileceğinizi söyleyebilirim.

Diğer bir seçenekte kontrolcü almak olur. 100-150 TL'ye kontrolcüler bulunuyor. Kontrolcü sayesinde bir çok fanı kullanabilirsiniz.

Öndeki 3 fanı çoklayıcı ile CHA_FAN2, CHA_FAN3 girişlerine takın. Egzoz fanıda CHA_FAN1'e takın. Bende öyle takılı sıkıntısız çalışıyor.

Öndeki 3 fanı çoklayıcı ile CHA_FAN2, CHA_FAN3 girişlerine takın. Egzoz fanıda CHA_FAN1'e takın. Bende öyle takılı sıkıntısız çalışıyor.
Hocam emin misiniz aynı karttan bahsettiğimize? Cha fan isimli slot göremiyorum. Cahilliğime verin.

Dosya Ekleri

• 684F4E22-5C3C-4252-9F01-FC1960CD51BC.png
    684F4E22-5C3C-4252-9F01-FC1960CD51BC.png
    338,8 KB · Görüntüleme: 40
Hocam, bunu alabilirsiniz. Daha sonra da fan ekleyebilirsiniz. Molex beslemeli ve hız kontrolü var.

Hocam bence egzoz fanınızı PSU'ya bağlayın. Full hızda döner hızıda kontrol edilemez ses sizi rahatsız etmezse öyle yapabilirsiniz. Yener hocamın attığı çoklayıcıyı da alabilirsiniz.

Hocam bence egzoz fanınızı PSU'ya bağlayın. Full hızda döner hızıda kontrol edilemez ses sizi rahatsız etmezse öyle yapabilirsiniz. Yener hocamın attığı çoklayıcıyı da alabilirsiniz.
Egzos fan için çoklayıcı fiyatı biraz pahalı. Molex to 3 pin bir adaptör alayım istiyorum. Uygun mudur? Bir de internet harici bir yerde satılır mı acaba? Pc’yi bugün kurmak istiyorum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı