Fan Hızı Nasıl Ayarlanır ?

Eker99

Hectopat
Daha fazla  
Hp Laptop'umun fanı bozulmuştu servise gönderdim. Fanı değişmiş göndermeden önce fan sadece oyuna girdiğinde çalışıyordu ama şimdi normal sadece Google Chrome da açıkken bile çalışıyor bunu bu resimden ayarlayabilirim gibi hangi mod olmalı? Lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    60 KB · Görüntüleme: 600
Önce sıcaklıkları kontrol et, sıcaklık yüksek ise fanın yüksek devirli çalışması normal.
Eklediğin görüntü kendi makinanın programı ise quietest en sessizi ama öncelik sessizlik olduğundan performans gerektiğinde işlemcin yüksek hıza çıkamaz.
Chrome yerine I.explorer veya firefox ile dene, onlarda sorun yoksa sorun Chrome ya da eklentilerinden kaynaklanıyordur.

Modeli nedir HP'nin?

Sistemde açık bir program (chrome dahil) yok iken mi?

[Vorstellung] NoteBook FanControl (NBFC) - ComputerBase Forum
Bu programı dene, senin alt model listede yok ama diğer hp modellerini dene, belki biri uyar ben öyle yaptım. nc6400 listede yok ama 615 profili işe yaradı. Hiçbiri olmaz ise program linkindeki konfigürasyon dosyalarını atıp deneme yaparsın.

Bu sıcaklık chrome - daemen tools açık iken olan sıcaklık oyuna girdiğinde ise 65 dereceye geliyor taş çatlasa 70 oluyor normal mi acaba ? dediğiniz programı şimdi indiriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı