Fan hızlarını ayarlama

BlueScreenSlayer

Hectopat
Kek günü
İyi günler sevgili arkadaşlar. Bilgisayarımda çok güçlü fanlar var fakat kasanın kumandasından fan hızlarını arttırmak veya azaltmak gerçekten anlaşılması zor bir sistem bilgisayarı açtıktan sonra bir MSI ekranı açılıyor ve diyor ki: F5 tuşuna basarak BIOS'u açın bende her açtığımda unutuyorum sizden ricam MSI Afterburn gibi overclock olmayan fan hızını artırabileceğim bir uygulama var mı? ( yoksa BIOS kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz iyi günler.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka seçenek yok ama eğer overclock yapmayı biliyorsan ya da bilen bilen birisin tanıyorsan kulan ama bilmiyorsan vbulaşmanı tavsiye etmem

MSI Dragon Center uygulaması üzerinden "Özel Senaryo" oluşturup fanı sabit bir değerde veya grafiğe bağlı olarak kolayca değiştirebilirsiniz.

Speedfan programıyla kasanın içerisindeki tüm 4 pinli (CPU yani işlemci fanı 4 pinli olur egzoz fanı ise 3 veya 4'dür 3 pinli ise kontrol edilemez belirli bir RPM'de döner) fanların hızlarını ayarlayabilirsin.
Speedfan'ın kullanımını ise YouTube'dan öğrenebilirsin.

MSI Dragon Center'dan kullanıcı profilini customize yaparak fan hızlarını ayarlayabilirsin.
PWM destekli hem Corsair Airguide hem de Arctic Bionix P120 fanlarımı kontrol ederken BIOS üzerinden PWM seçili olmasına rağmen %50, %75, %100 şeklinde sadece 3 kademe sunuyor Dragon Center. Bu sadece bende mi böyle? Normalde zaten 'dengeli" adlı hazır profili ve ekran kartım için de Afterburner'ın otomatik modunu kullanıyorum. Bu kadar az seçenek olması sadece kafamın bir kenarında beni rahatsız ediyor.

Geri
Yukarı