Fan kontrolcü önerisi

Mujcer

Hectopat
Şimdi saygideğer prof arkadaşlarım PC topladım 4876TL tuttu.

İlk defa PC topladiğim için bu arada Vatan PC'den topladım, Vatan görevlisi topladı bize teslim ederken kasanin fanlarının dönmediğini gördüm, sordum neden dönmüyor diye fan kontrolcü lazım dedi fiyati 120TL dedi.

Bende aliyim dedim her şey tam olsun!

Ben ne bileyim fanlar anakarta bağlanip dönüyor sandim ekstradan bir kablo gerektiğini bilmiyordum oda küçük bir kabloymuş 120TL verdim hikayesini öğrenmek istiyorum :)

4876TL'ye yanmiyorum 120TL fan kontrolcüye verdiğime yanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde zaten fanların anakarta bağlanması gerekir uygun giriş yoksa PSU'ya bağlanır. "Fanlar dönmüyor, git 120 liraya kontrolcü al." saçma bir şey olmuş. Örneğin kendi sistemimde anakart girişlerim yetersiz olduğu için fanlar PSU'ya bağlı. Yani saçma bir durum.

Normalde zaten fanların anakarta bağlanması gerekir uygun giriş yoksa PSU'ya bağlanır. "Fanlar dönmüyor, git 120 liraya kontrolcü al." saçma bir şey olmuş. Örneğin kendi sistemimde anakart girişlerim yetersiz olduğu için fanlar PSU'ya bağlı. Yani saçma bir durum.

Valla knk ben ilk defa pc topladiğim için hakim değilim fanların dönmesi gerekli değilmi yani dönmesi lazimki soğutsun görevlide öyle diyince herhalde dedim anakartta yuva yok,

4 fan var pc de o yüzden gerekli olduğunu düşünüp aldim.

Yani almanda bir sakınca yok sadece bütçeye zarar. Bende ilk bilgisayarımı Vatan Bilgisayar'dan toplamak gibi bir hata yapmıştım. Benim de fanlar boşta kalıyordu herhangi bir ücret ödemedim, kendileri PSU'ya bağlamışlar. Ayrıca böyle bir durum olabileceğini sistemi toplayan adamın bilmesi gerekiyordu. Sağlık olsun.

Yani almanda bir sakınca yok sadece bütçeye zarar. Bende ilk bilgisayarımı Vatan Bilgisayar'dan toplamak gibi bir hata yapmıştım. Benim de fanlar boşta kalıyordu herhangi bir ücret ödemedim, kendileri PSU'ya bağlamışlar. Ayrıca böyle bir durum olabileceğini sistemi toplayan adamın bilmesi gerekiyordu. Sağlık olsun.

Bu fiyat normalmidir kardeşim o küçük kabloya :) 120TL banami anormal geliyor ?

Aldığı kasanın fanlarında PSU'dan güç alacak kablo yok, çalışanın dediği gibi fan kontrolcü veya fan çoklayıcı alması gerekiyor her türlü. Kablo dediğin şeyin fotoğrafını atar mısın?

Kasa Delta Spec'miş, görmedim pardon.
Arkadaşım aynı kasayı kullanıyor. Fan kontrol işini böyle bir cihaz alarak PSU'ya bağlamış. 17-18 lira civarı. 120 liraya umarım iyi bir şey almışsınızdır.

Dosya Ekleri

• 20191231_195300.png
    20191231_195300.png
    89,2 KB · Görüntüleme: 36
Aldığı kasanın fanlarında PSU'dan güç alacak kablo yok, çalışanın dediği gibi fan kontrolcü veya fan çoklayıcı alması gerekiyor her türlü. Kablo dediğin şeyin fotoğrafını atar mısın?
Kasa Delta Spec'miş, görmedim pardon.
Arkadaşım aynı kasayı kullanıyor. Fan kontrol işini böyle bir cihaz alarak PSU'ya bağlamış. 17-18 lira civarı. 120 liraya umarım iyi bir şey almışsınızdır.

Kanka o attığın şeyin aynisi kasanin içinde var zaten RGB'leri değiştiriyor?

Dosya Ekleri

• 20191231_195104.jpg
    20191231_195104.jpg
    507,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı