Fan nereye takılmalı?

Denizzz0

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 tane 120RPM fanım var. Bunları PSU'ya takarsam ayarlayamayacağım ama anakarta takarsam ayarlayabilirim. Şöyle bir şey de var ben anakarta takarsam ayarlamayı bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

PSU'ya Molex anakarta 3/4 pin bağlantı kabloları ile bağlarsınız bunları yazmamışsınız, anakarta bağladıklarınızı ya BIOS ya da anakart uygulaması (Dragon Center, Armoury Crate vb) üzerinden kontrol edebilirsiniz. Anakart markasını yazsanız daha iyi olabilirdi.

1200 RPM mi demek istediniz 120 RPM ise takmayın gerek yok.

1200RPM.
PSU'ya Molex anakarta 3/4 pin bağlantı kabloları ile bağlarsınız bunları yazmamışsınız, anakarta bağladıklarınızı ya BIOS'ya da anakart uygulaması (Dragon Center, Armoury Crate vb) üzerinden kontrol edebilirsiniz. Anakart markasını yazsanız daha iyi olabilirdi.

ASUS Prime A320M-F
PSU'ya Molex anakarta 3/4 pin bağlantı kabloları ile bağlarsınız bunları yazmamışsınız, anakarta bağladıklarınızı ya BIOS'ya da anakart uygulaması (Dragon Center, Armoury Crate vb) üzerinden kontrol edebilirsiniz. Anakart markasını yazsanız daha iyi olabilirdi.

MSI Afterburner kullanıyorum ondan olur mu?

1200RPM.

ASUS Prime A320M-F

MSI Afterburner kullanıyorum ondan olur mu?

MSI Afterburner'dan sadece ekran kartınızı kontrol edebilirsiniz. Diğer fanları BIOS üzerinden kontrol edebilirsiniz. Fanlarınız otomatik olarak ayarlanıyor BIOS üzerinden bir şeyleri değiştirmenize gerek yok ama değiştireceğim diyorsanız forum üzerinde açılmış konular var oradan bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı