Fan sesini gidermek için yağ önerisi

fat1hd

Picopat
Daha fazla  
Fanımı temizledim termal macunları yeniledim ısınma sorununu çözdüm ama fan ses yapıyor yağ sıkmak istiyorum öneriniz nedir? Sıvı gres yağı kullansam nasıl olur?
(Excalibur G770 Dizüstü)

Fanımı temizledim termal macunları yeniledim ısınma sorununu çözdüm ama fan ses yapıyor yağ sıkmak istiyorum öneriniz nedir? Sıvı gres yağı kullansam nasıl olur?
(Excalibur G770 Dizüstü)
Merhaba. Normal gres kullanmak daha iyi olsa da sıvı gres de iş görecektir.

WD-40’ın aşındırıcı özelliği sebebiyle yağlayıcı olarak kullanılması pek tavsiye edilmez, temizleyici olarak kullanmak daha münasiptir.

WD 40 yağlayıcı olarak kullanılmaz diye biliyorum bende, gres yağı ve makine yağını kullananları duydum. Sıvı gres kullanmak istiyorum daha önce kullanan var mı?

WD 40 yağlayıcı olarak kullanılmaz diye biliyorum bende, gres yağı ve makine yağını kullananları duydum. Sıvı gres kullanmak istiyorum daha önce kullanan var mı?

Ben bunu kapılarda kilitlerde araçların menteşelerine falan sıktım bir kez de kasa fanının bir tanesine sıktım ama bilemiyorum. Milyoncularda satılan makine yağları en temizi olur diye düşünüyorum. Ama sık yani elinde varsa yoksa makine yağı alabilirsin onlar daha ucuz. Ama sıvı gres daha kalıcı yüksek ihtimalle.

Ben bunu kapılarda kilitlerde araçların menteşelerine falan sıktım bir kez de kasa fanının bir tanesine sıktım ama bilemiyorum. Milyoncularda satılan makine yağları en temizi olur diye düşünüyorum. Ama sık yani elinde varsa yoksa makine yağı alabilirsin onlar daha ucuz. Ama sıvı gres daha kalıcı yüksek ihtimalle.
makine yağı toz tutuyor diye biliyorum gres daha iyi olmaz mı fan için?

makine yağı toz tutuyor diye biliyorum gres daha iyi olmaz mı fan için?
Olur tabi katı gres de güzel olur sıvı gres de. Sıvı gres sıktığın zaman emiliyor gibi kayboluyor bir kısmı yani çok sıkmamaya çalış. Kalıcılığı bence çok fazla sıvı gresin 404 den var bende sıktığım açık yüzeylerde bile mesela tripotun bacağına sıkmıştım hala elime yağ bulaşıyor 1 yılı geçti. Makine yağı çok ucuz her yerde bulunuyor diye söyledim onların da kalitelisi vardır belki bizim milyonculardan aldığımız dandik biraz oda iş görüyor toz tutmaz fanların arkasında hem tıpa hem bant var bandı sökünce bant geri zor tutuyor.

Geri
Yukarı