Fan yönleri nasıl olmalı?

SeMuER

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek Erbabı
Arkadaşlar herkese hayırlı günler dilerim.
Resimde gösterdiğim gibi 2 adet hava girişi 3 adet de tahliye şeklinde fanların bağlantısını yaptım bilgisayara.
Örnek verecek olursam CoD Warzone 2.0 oynuyorum 1.5 - 2 saat e yakın ekran kartı ısısı 53-57 derece arası oluyor işlemcide 68-73 derece arası peşinden WoW falan oynuyorum derece söylediğim dereğerler arasında. Kullandığım uygulamada ısı kontrolü için "Speccy" ekran kartını ekstradan kontrol edebilmek için Görev Yöneticisi / performans kısmında bakıyorum uygulama ile aynı dereceyi gösteriyor.
Fanlar ideal düzende mi yoksa önerebileceğiniz başka bir düzen var mı? Bir de sıvı soğutma fanından gelen ısıyı daha hızlı tahliye edebilmek için ekstradan kasa üstüne dış tarafatan bir 2. fan taksam mantıklı olur mu? Herkese iyi günler dilerim.

IMG_20230507_111555.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20230509_133932.jpg
    IMG_20230509_133932.jpg
    220,5 KB · Görüntüleme: 69
Şu şekilde konumlandırabiliyor musunuz?

1683653226265.png

Attığınız fotoğrafta fanlar en alt konumda buradaki vidaları söküp yukarı kaydırabilirseniz aşağıda yer açılabilir:

1683653292044.png

Eğer konumlandıramıyorsanız üstteki soğutma fanı ile normal fanı yer değiştirip sağa aldığınız normal fanı içeri üfleyecek şekilde konumlandırın.

Şu şekilde konumlandırabiliyor musunuz?

Eki Görüntüle 1772930

Attığınız fotoğrafta fanlar en alt konumda buradaki vidaları söküp yukarı kaydırabilirseniz aşağıda yer açılabilir:

Eki Görüntüle 1772933

Eğer konumlandıramıyorsanız üstteki soğutma fanı ile normal fanı yer değiştirip sağa aldığınız normal fanı içeri üfleyecek şekilde konumlandırın.
Soğutma fanı boruları ekran kartına baskı yapıyor sol a çekersen ön fanlarında o üstteki boşluğu 4 cm falan, yani soğutucu fanını ya yerinde tutacam yada ön deki fanın birisiyle değiştirip soğutucuyu çıkış üst e taktığımı giriş olarak konumlandıracağım o zamanda sirkülasyonu bozar diye düşünüyorum 🤔

Merhaba,

Genelde yapılan testlerde en uygun dizilimin paylaştığım görseldeki gibi olduğu yönünde sonuçlar alınıyor umarım yardımcı olur.
Kasa Arka kısım tek üst ve alt kısımlara 12cm 2 fan sığacak şekilde küçük bir kasa

Yeni konular

Geri
Yukarı