Fanlar anakarta nasıl bağlanır?

Kaangms

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar anakartım B460M Bazooka ve RGB desteği var. Ancak kasanın içindeki fanlar 6pin çıkışlı ve RGB kontrolcüye bağlı ben bu RGB kontrolcüdeki aşagıda resimdeki gibi çıkışları mevcut. Direk Power'dan güç alıyor. Bu fanları nasıl anakart bağlarım ya da güç kaynağına bağladıktan sonra üzerinde 4 pinlik bir kablo var Power'dan gelen onu direk anakarta taksam fanlarda bağlıyken kontrolü Dragon Center üzerinden yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-05 at 21.51.32 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-05 at 21.51.32 (1).jpeg
    83,6 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2021-04-05 at 21.51.32.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-05 at 21.51.32.jpeg
    105,1 KB · Görüntüleme: 32
O fanlar sadece fan kontrolcüsüne bağlanabiliyor diye biliyorum fan kontrolcülerine özel üretiliyor onlar.
Ama kontrolcüyü anakarta bağlayabiliyorsun belki bağlıdır bile emin değilim benimki anakarta bağlı geldi JRGB portu dolu mu bakar mısın ya da başka bir RGB portu.

O fanlar sadece fan kontrolcüsüne bağlanabiliyor diye biliyorum fan kontrolcülerine özel üretiliyor onlar.
Ama kontrolcüyü anakarta bağlayabiliyorsun belki bağlıdır bile emin değilim benimki anakarta bağlı geldi JRGB portu dolu mu bakar mısın ya da başka bir RGB portu.
Boş kendim topladım ben bileşenleri
Fan hızları olmasa da RGB'ler olur bağlıysa.
En son bir ek yazı daha yazdım onu okursan yardımcı olabilirm yukarıdakinde.
Yani demek istediğim bu fotolarda görüdüğünüz powerdan gelen 4pin büyük olan bağlantıları bağlayıp birde diğer fotoda gördüğünüz yine power üzerinden gelen küçük 4 pin kabloyu anakart üzerine taksam bir sorun olurmu?

Boş kendim topladım ben bileşenleri.

O zaman kontrolcünün yanında gelen kablolardan birini takmamış olman lazım bir ucunu kontrolcüye birini anakartta bulunan JRGB bölümüne takacaksın ama bir şey daha var kontrolcü Mystic Light özelliğini destekliyor mu yoksa yapamazsın anakart üzerinden.
Kontrolcün ne yazar mısın bana ya da kasa üstünde geldiyse kasa modelini.

Destekliyormuş kasanın yanında fazladan bir kablo olması lazım 4 pin dişi tip onu fark etmez bir tane üstünde RGB yazan pinlere tak tamamdır bu kadar.
Sanırım kontrolcünün sol tarafında boş bir kısım daha olması lazım data yazan yere takıcaksın ondan sonra anakarta

Geri
Yukarı