Fanlar dönüyor görüntü yok

Walter_White0

Hectopat
Bilgisayarımı kullanıp gece kapattım sabah açtığımda fanlar dönüyor 15-20 saniye sonra durup bir daha çalışıyor, ekran kartını çıkarıp denedim farklı monitör denedim RAM'larin yerlerini değiştirdim sonra tek tek denedim baska PSU ile denedim yine aynı, sonra bilgisayarciya götürdük işlemci fanı tam oturmamış anakart yanmış dedi sıfır anakart aldık yine açılmadı sorun islemcide mi? Değilse başka nerede olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarci anakart yandı deyince, bende lafına güvenip yeni anakart aldım ne bileyim böyle olacağını.
Sokaktan geçen bir çocuğa sor bilgisayar biliyor musun biliyorum der. O gittiklerin de sokaktaki çocuğun dükkan açmış hali :D Hepsi için demiyorum da çoğunlukta bu gibi kişiler.
Bilgisayarcı bir yararı yok deyip sildi bende sürmedim.
Bunu diyen bilimden haberi olmayan dediğim gibi ilkokul çağında bir kişi büyük ihtimal. Gidip bir termal macun alıp video rehberleri var sitede onlara bakıp sürün doğru düzgün. Fanı da düzgün oturtun bu sefer.
BIOS açılınca BIOS güncel değilse güncelleyip sistemi açın. Memtest yapıp sonucu paylaşırsınız. Bu dediklerimden sonra kesin açılır merak etmeyin.
Not: Harici ekran kartı girişine görüntü kablosu takmayı unutmayın. Bunda çok hata yapanlar var.

Sokaktan geçen bir çocuğa sor bilgisayar biliyor musun biliyorum der. O gittiklerin de sokaktaki çocuğun dükkan açmış hali :D Hepsi için demiyorum da çoğunlukta bu gibi kişiler.

Bunu diyen bilimden haberi olmayan dediğim gibi ilkokul çağında bir kişi büyük ihtimal. Gidip bir termal macun alıp video rehberleri var sitede onlara bakıp sürün doğru düzgün. Fanı da düzgün oturtun bu sefer.
BIOS açılınca BIOS güncel değilse güncelleyip sistemi açın. Memtest yapıp sonucu paylaşırsınız. Bu dediklerimden sonra kesin açılır merak etmeyin.
Not: Harici ekran kartı girişine görüntü kablosu takmayı unutmayın. Bunda çok hata yapanlar var.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi deneyip sonucu burada paylaşacağım

@Murat5038 Dediği gibi anakart değiştirmeniz büyük hataydı hocam. Boşa masrafa girdiniz.

Bundan sonra adam akıllı bir teknik servise götürürüm bu bana ders oldu tanıdık diye iyi olmuyormuş

bir tanıdıktan i5 4460 işlemci buldum onunla denedim PC açıldı sonra kendi işlemcimi bir teknik servise götürdüm durumu anlattım 2-3 tane anakartta denedik açılmadı muhtemelen yanmış dedi arkadaşımdan islemc
Önerileriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi deneyip sonucu burada paylaşacağım
Biraz geç yazdım kusura bakmayın termal macun sürdüm belki fandadir diye yeni fan aldım yine olmadı işlemciyi değiştirince açıldı şimdi sorunsuz kullanıyorum eski işlemcide duruyor yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı