Fantastik Kitap Önerileri

akcahan

Centipat
Arkadaşlar fantastik dünyasına yeni atıldım. İlk olarak Harry Potter serisi ile başladım. Okumam gereken kitapları (seviyeye göre) önerir misiniz? Yaş: 18.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl seviyeye göre kategorilendireceğimi bilemiyorum, her fantastik evren başlıbaşına bir olgu olduğu için kendisini anlatmasını beklemeden sen anlamaya çalışacaksın. Önerebileceklerim;

• Yüzüklerin Efendisi - Orta-Dünya kitapları (J.R.R. Tolkien)
  • Yerdeniz üçlemesi (Ursula K. Le Guin)
  • Buz ve Ateşin Şarkısı serisi (George R.R. Martin)
  • Kral Katili Güncesi (Virginia Boecker)
  • Dune serisi (Frank Herbert)
  • The Witcher serisi (Andrzej Sapowski)
Arkasına, ön sözüne bakarsınız. Fikir sahibi olursunuz. Kitapçıya gidip ufaktan birkaç sayfa bile okuyabilirsiniz.
Türkiye'nin en büyük köyünde bulunduğum için (Burdur) kitapçıda 2-3 kitap var (DR v.s yok 😡). Toplasan zaten 2-3 kitap satan yer vardır. 🙃 Neyse teşekkürler yinede.Kütüphaneye gider bakarım veya.

Nasıl seviyeye göre kategorilendireceğimi bilemiyorum, her fantastik evren başlıbaşına bir olgu olduğu için kendisini anlatmasını beklemeden sen anlamaya çalışacaksın. Önerebileceklerim;

• Yüzüklerin Efendisi - Orta-Dünya kitapları (J.R.R. Tolkien)
  • Yerdeniz üçlemesi (Ursula K. Le Guin)
  • Buz ve Ateşin Şarkısı serisi (George R.R. Martin)
  • Kral Katili Güncesi (Virginia Boecker)
  • Dune serisi (Frank Herbert)
  • The Witcher serisi (Andrzej Sapowski)

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı