Far Cry 6 PC ve Xbox Game Pass kütüphanesine eklendi

Far Cry'ın üçüncü oyunundan sonraki diğer tüm oyunları kötü, hep aynı şeyler. Oyun oynanış yönünden kötü değil aslında. Sadece yenilik katmıyor ve grafiklerinde de adamakıllı değişik yok. Aynı oyun motoru, grafikler, hikâye akışı olunca da doğal olarak sıkılıyor insan. Yakın zamanda Far Cry 4, Primal ve New Dawn'ı da Game Pass kütüphanesine eklerlerse şaşırmam.
Far Cry'ın kötü adam yaratma tarzına hep hayrandım. Zaten genel olarak bakıldığında bir iş kötü adamında çuvallamıyorsa o iş genellikle izlenebilir/oynanabilir olur. O yüzden benim içinde Far Cry 3'ün yeri hep ayrı kalacak. Ama Far Cry 6'denilen oyun gerçekten rezalet ve tam bir vakit kaybı. Şimdide Far Cry Pandora çıktı Ubisoft batmadan önce Allah akıl versin.

Oyun oynanış yönünden kötü değil. Oynanabilir düzeyde. Tek sıkıntısı, adamakıllı hikâye akışının olmaması ve sürekli tekrara sarması. Hikâyeler arasında adamakıllı bağlantı yok. Mesela oyunun ilk saatlerinde gözüken adam, sonradan sonlarda gözükmeyebiliyor. İster istemez insan bu karaktere ne oldu diyor.

Oyun oynanış yönünden kötü değil. Oynanabilir düzeyde. Tek sıkıntısı, adamakıllı hikâye akışının olmaması ve sürekli tekrara sarması. Hikâyeler arasında adamakıllı bağlantı yok. Mesela oyunun ilk saatlerinde gözüken adam, sonradan sonlarda gözükmeyebiliyor. İster istemez insan bu karaktere ne oldu diyor.
Hocam hikayede devamlılık ve tutarlılık arayan sence kaç kişi var. Ver bunların eline bir tane AR sıka sıka ormanda koşsun kafasıyla devam ediyorlar. Yoksa seri olarak Wolfenstein de tarz olarak aynı kaldı ama hikaye örgüsü ve tarzın absürtlüğü seriyi canlı tuttu ama temelde her oyunda aynı şeyi yaptık. Youngblood oyununu saymıyorum.

@494722, o dediğiniz de doğru. Haksızsınız diyemeyeceğim. Eğer oyuncuları farklılık arasaydı dördüncü oyununda tepkisini gösterirdi. Göstermediklerine göre demek ki hâllerinden memnunlar.

Geri
Yukarı