Fare makrosu ne işe yarar?

Makaleler
1
Mesela faremde makro var ama daha önce hiç kullanmadım. Örnek olarak Valorant, CS:GO gibi oyunlar oynuyorum, ne işe yarar bu makro? Ban sebebi mi ve nasıl kullanılır?

Teşekkürler.

Peki mesela ne alanda kullanabilirim? Tavsiyeniz var mı hiç anlamıyorum mesela ne gibi avantaj elde ederim.
Ben G502 kullanıyorum, içerideki tuşa bas konuş tuşu atıyorum. Oyundayken klavyeden başka bir tuşa basmak yerine mousetan basmak daha az dikkat dağıtıyor. Aynı şekil basılı tutarak kullanıyorsun. Onun dışında sekme kapatma, alt tab atma tuşu atadım. Bilgisayar klasörünü direkt açan bir tuş da atadım. Kendin seçmen lazım yani.

Ben G502 kullanıyorum, içerideki tuşa bas konuş tuşu atıyorum. Oyundayken klavyeden başka bir tuşa basmak yerine mousetan basmak daha az dikkat dağıtıyor. Aynı şekil basılı tutarak kullanıyorsun. Onun dışında sekme kapatma, Alt Tab atma tuşu atadım. Bilgisayar klasörünü direkt açan bir tuş da atadım. Kendin seçmen lazım yani.

Peki nasıl atanıyor biraz bilgi verir misiniz? Normal makro atamayı biliyorum ama oyun içi bas konuş h tuşunda ben h tuşunu atasam bas konuş olur mu? Bir de çok bas konuş kullanmıyorum başka tavsiyeniz var mı? Ben daha çok CS oynarken AWP gibi silahlarda Zoom shot yapmak gibi şeyler yapmak istiyorum. Böyle şeyler mümkün mü oyun içi avantaj elde edebileceğim bir makro var mı? Bir de hile oluyor mu?

Makro ban sebebi mi belli değil karışık orası ama ben hep kullanırım ban da yemedim makro ile ne yapacağına bağlı mesela 1 tuşa basıp 1000 tane Google sekmesi açabilirsin :D şaka bir yana
cs go 'da quick swap makrosu var yapabilirsin video bağlantısı bu arada her farenin kendine özel programı farklı olduğu için net birşey söyleyemem

Peki nasıl atanıyor biraz bilgi verir misiniz? Normal makro atamayı biliyorum ama oyun içi bas konuş h tuşunda ben h tuşunu atasam bas konuş olur mu? Bir de çok bas konuş kullanmıyorum başka tavsiyeniz var mı? Ben daha çok CS oynarken AWP gibi silahlarda Zoom shot yapmak gibi şeyler yapmak istiyorum. Böyle şeyler mümkün mü oyun içi avantaj elde edebileceğim bir makro var mı? Bir de hile oluyor mu?
H tuşunu atadığınızda basarsanız h tuşuna basmış olursunuz. Yani h tuşuna basılı tutup konuştuğunuz için makroya basılı tutup konuşursanız olur. Hile değil, oyun içi FPS oyunlarda çok avantaj sağlamaz ama bence eğlenceyi de öldürür. Oyun içinde kullanmamanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı