Farelerin standart DPI ayarı nedir?

Paul Walker

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar, farelerin standart DPI ayarı nedir? Masaüstünde yavaş geliyor imleç hızı, oyunda çok hızlı hareket ediyor imleç. Bir türlü ayarlayamadım, yardımcı olur musunuz?

800 veya 1600 olur çoğunlukla, tabii fareden fareye değişebilir. M235 gibi fareler 800 olur muhtemelen, 1000DPI sınırları var zaten.

Oyun mouseları kutudan çıkarıldığında genel olarak 400/800/1600/3200 DPI şeklinde kademeli olarak geliyor. Ama önemli olan senin hangi değerde rahat ettiğin. Eğer yazılımı varsa kullandığın mouse'un oradan DPI'ı değiştirebilirsin. Benim en çok gördüğüm kullanım aralığı 600-1200 DPI.

Oyun fareleri kutudan çıkarıldığında genel olarak 400/800/1600/3200 DPI şeklinde kademeli olarak geliyor. Ama önemli olan senin hangi değerde rahat ettiğin. Eğer yazılımı varsa kullandığın farenin oradan DPI'ı değiştirebilirsin. Benim en çok gördüğüm kullanım aralığı 600-1200 DPI.

Yazılım var evet de işte fareyi yeni aldım önceden her şeyde stabildi. Bunda DPI ayarı vs. var bir yerde çok hızlı bir yerde çok yavaş deneyeceğim olmadı hepsini yapacal bir şey yok.

Yazılım var evet de işte fareyi yeni aldım önceden her şeyde stabildi. Bunda DPI ayarı vs. var bir yerde çok hızlı bir yerde çok yavaş deneyeceğim olmadı hepsini yapacal bir şey yok.
Zaten en mantıklısı deneye deneye sana uygun olanı bulmak. Ama masaüstünde yavaş gelip oyunda hızlı gelmesi ilginç. En kötü masaüstünde yüksek oyunda düşük DPI'da kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı