Çözüm Fareyi açmadan scroll kaydırma sorununa geçici çözüm

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selam arkadaşlar bu çözüm fareyi açmadan scroll kaydırma sorunu çözmek isteyenler içindir.

Razer DeathAdder mouse kullanıcısıyım. Bundan 3 ay önce sürekli scroll tekerleğini aşağı çekmeme rağmen sayfa hem aşağı hem yukarı, yukarı çekmeme rağmen hem yukarı hem aşağı gider beni deli ederdi.

Bunun için fareyi açmadan geçici biz çözüm yöntemi bulduğumu söylemek istedim. Bir önceki farem SteelSeries Rival 100' de de benzer sorunu böyle çözmüştüm. Scroll tarafından farenin içine çokça toz birikimi olabiliyor. Buraya kuvvetlice üflediğinizde 1 ay süreye yakın sorunsuzca kullandığımı belirtmeliyim. Her iki farede de çözüm olmuştur.

Bunun dışında pipet çözümü de var belki bazıları görmüştür. İnce küçük bir pipeti scroll topunun yanına hafif sokuşturup pipetten üfleyince yine oradaki tozlar def edilebiliyor. Bu şekilde scroll sensörü toz tarafından engellenmiyor ve scroll işlevi yerine getiriyor. Bu yaşadığım deneyimleri fareyi açmadan çözmek isteyenlere yardımcı olmak için aktarmak istedim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı