Fareyi sessiz yapmak

Bütçe
0

One Way Trigger

Hectopat
Daha fazla  
Siz de benim gibi gece komşularınızı ve ailenizi uyandırmaktan korkuyorsanız, birden fazla kişinin bulunduğu ortamlarda insanları rahatsız etmek istemiyorsanız veya farenizin gürültülü çalışmasından memnun değilseniz ve farenizi rahat kullanamıyorsanız bunun basit ve etkili bir çözümü var:

1-Farenizin için açıyoruz.(İnternetten farenizin sökme videosunu araştırabilirsiniz. Uygun fiyatlı fareler üzerinde denemenizi tavsiye ederim.)

2-Ardından Switch'in içini açıyoruz. (Bıçak veya jilet gibi çok ince bir alet gerekiyor).

3-İçerisindeki metali büküyoruz. (Dikkatli olun ve çok yavaş bastırın. Birden yüklenmeyin. Yüklenirseniz ve fazla bükerseniz de geri kaldırabilirsiniz ama mümkünse kontrollü bastırın.)

Bu yaptığımızın neticesinde Switch'in çarpma mesafesini kısaltarak gürültüyü azaltabiliyoruz.

Sizin için basit ve anlaşılır uygulama videosu:
How to make your mouse WAY quieter!

Bu da benim tamir sırasında çektiğim bir iki resim ve video:
Video 1, Video 2 (videoda sesi normalde olduğundan fazla bile gelmiş olabilir.)
Not: Evet, sessiz fare almayı da tercih edebilirsiniz fakat bu yöntemin size maliyeti: 0TL

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
İşe yarar gözüküyor ama yine de riski göze almazdım.
Razer farem vardı onda denemedim. Atıl durumda olan 20tl'lik faremde denedim ilk denememde kolaylıkla yapabildim. %80-85 oranında sesini azalttı. Şu an bu saatte (01:25) rahatlıkla kullanabiliyorum.

Gelecekte bunu yapıp switchini bozanlar için beğeni yorumu.
İlk switch'te fazla bastırıp yamulttum. Sonra metali tekrar yukarı kaldırıp düzelttim :) Sonuçtan memnunum. 169 liraya sessiz fare alacaktım gerek kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı