Çözüldü Fareyi yukarı aşağı yönde ters çevirme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VivaLaVida

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim. Faremi yukarı aşağı yönde ters çevirmek istiyorum. Böyle alışmışım şu an oynadığım bir oyunda bu özelliği açma yok, bunu nasıl gerçekleştirebilirim? Bir program ya da Win içinde bir ayar var mıdır acaba?

Çözüm
Windows'un kendi desteği yok, eğer kullanmakta olduğunuz farenin de böyle bir desteği yoksa kendimizin 3.parti bir uygulama yapması gerekli.
İnternet üzerinden araştırdım fakat autohotkey dışında güvenilir bir alternatif yok.
Bu uygulamada ise ekran sonunda sıkıntı oluyor denedim kendi bilgisayarımda, ben de c++ ile basit bir kod yazdım dilerseniz siz de compile edip test edebilirsiniz.
Kod:
C++:
#include <Windows.h>
#include <iostream>
#pragma execution_character_set("utf-8")

HHOOK hook_fare;

LRESULT WINAPI fare_kontrol(int nCode, WPARAM wParam, LPARAM lParam) {
    MSLLHOOKSTRUCT* pMouseStruct = (MSLLHOOKSTRUCT*)lParam;

if (nCode >= 0) {
        switch (wParam) {

case WM_MOUSEMOVE: {
            POINT fareKonum;
            GetCursorPos(&fareKonum);
            int fark_X = pMouseStruct->pt.x - fareKonum.x;
            int fark_Y = pMouseStruct->pt.y - fareKonum.y;
            SetCursorPos(pMouseStruct->pt.x, pMouseStruct->pt.y - fark_Y * 2);
            return -1;
        }
        }
    }
    return CallNextHookEx(hook_fare, nCode, wParam, lParam);
}

int main() {
    SetConsoleOutputCP(65001);
    //ShowWindow(GetConsoleWindow(), SW_HIDE);
    //Eğer konsol ekranının gözükmesini istemiyorsanız // işaretini kaldırın
    hook_fare = SetWindowsHookEx(WH_MOUSE_LL, fare_kontrol, NULL, 0);
    if (!hook_fare) {
        std::cout << "Hook yüklenemedi!" << std::endl;
        system("PAUSE");
        exit(EXIT_FAILURE);
    }
    else {
        std::cout << "Hook başarılı!";
    }

MSG msg = { 0 };

while (msg.message != WM_QUIT) {
        if (PeekMessage(&msg, 0, 0, 0, PM_REMOVE)) {
            TranslateMessage(&msg);
            DispatchMessage(&msg);
        }
        Sleep(1);
        if (GetAsyncKeyState('C') & 0x8000) break;
        //Farklı tuşlarla programı sonlandırabilirsiniz, bunun için && kullanarak aynı mantıkta kombinasyon sağlamak
    }
    UnhookWindowsHookEx(hook_fare);
    return 0;
}
İndireceğiniz Visual Studio 2022, seçeceğiniz paket ise şu:
Eki Görüntüle 2162265
Bunu indirip sisteme yüklendikten sonra Başlata Visual Studio yazıp açın ve yeni proje olarak devam edin.
Hesap vs isterse girebilirsiniz Community versiyonu tamamen ücretsiz.
Eki Görüntüle 2162266
Bu şekilde Konsol Projesi olarak seçip devam edin.
Eki Görüntüle 2162267
Uygulama ismini girin.
Eki Görüntüle 2162269
Açılan ilk yere attığım kodu yapıştırın.
Eki Görüntüle 2162270
Yukarıdan Release x64 olarak ayarlayın.
Sonrasında Derle kısmından Çözümü Derle diyebilirsiniz.
Program şu anda hazır dosya konumunu görmek için:
Eki Görüntüle 2162271
Klasörü Dosya Gezgini'nde Aç seçeneğini seçin.
Eki Görüntüle 2162275
Bir üst klasöre gelin ve sonrasında x64->Release kısmını takip edin .exe dosyası karşınızda olacaktır.

Bu scroll işlemi için sadece kaydırma yani, mouse move hareketini değiştiremezsin regedit ile
Pardon scroll dikkat etmemişim

Pardon scroll dikkat etmemişim
Bu kod satırı neden CMD de işe yaramıyor orada da kod çalışıyor

Bu tarz aktiviteler için linux tabanlı çalışmanız size çok daha rahatlık sağlar, ayrıca 4 ay uzun bir süre her şey yetişir, wifi sniff işlemleri için c++ bilmeye gerek yok(ileri düzey olmadığı takdirde).

Bu tarz aktiviteler için linux tabanlı çalışmanız size çok daha rahatlık sağlar, ayrıca 4 ay uzun bir süre her şey yetişir, wifi sniff işlemleri için c++ bilmeye gerek yok(ileri düzey olmadığı takdirde).
Yani işyerimde kimin kimin akrabası olup kimi kayırdıklarını sosyal medya mesaj vsvsvsvs solucanlık yapabilirmiyim

İndireceğiniz Visual Studio 2022, seçeceğiniz paket ise şu:
Eki Görüntüle 2162265
Bunu indirip sisteme yüklendikten sonra Başlata Visual Studio yazıp açın ve yeni proje olarak devam edin.
Hesap vs isterse girebilirsiniz Community versiyonu tamamen ücretsiz.
Eki Görüntüle 2162266
Bu şekilde Konsol Projesi olarak seçip devam edin.
Eki Görüntüle 2162267
Uygulama ismini girin.
Eki Görüntüle 2162269
Açılan ilk yere attığım kodu yapıştırın.
Eki Görüntüle 2162270
Yukarıdan Release x64 olarak ayarlayın.
Sonrasında Derle kısmından Çözümü Derle diyebilirsiniz.
Program şu anda hazır dosya konumunu görmek için:
Eki Görüntüle 2162271
Klasörü Dosya Gezgini'nde Aç seçeneğini seçin.
Eki Görüntüle 2162275
Bir üst klasöre gelin ve sonrasında x64->Release kısmını takip edin .exe dosyası karşınızda olacaktır.

Bu scroll işlemi için sadece kaydırma yani, mouse move hareketini değiştiremezsin regedit ile
hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Kaç saattir aradım taradım hiçbir bilgiye rastlamadım. Valla çok zahmet ettirdik size. Eğer yapabileceğim birşey varsa lütfen söyleyin.

Yani işyerimde kimin kimin akrabası olup kimi kayırdıklarını sosyal medya mesaj vsvsvsvs solucanlık yapabilirmiyim
İlk önce iş yerinin wifi sızmak
Wifiden tel ve PC kere
Oradan uygulamalar ve mesajlar
Aklımdaki ise ben bu haltları yerken uygulamalar ve telefon nasıl hiç birşey olmamış gibi tepki vermeyecek
Mesajlar okundu olmayacak
Sanırım hikayeden ibaret bu işler belli olur yani değil mi?

Öncelikle yeni konu açmanızı öneririm fakat madem sordunuz, bu işlem basit gibi gözükse de ilerleyen aşamalarda ileri düzey teknik bilgi ister. HTTPS dediğimiz protokol bizim tüm veriyi okumamızı engeller yani şifreleyen bir biçimde aktarım yaptığı için. Bunun için mitm isimli saldırı tipleri vardır.
Sorunuzun cevabına gelecek olursak basit ve güvenlik düzeyi düşük uygulama/websiteleri akışını okursunuz fakat günümüzde kullanılan WhatsApp, Instagram vb. uygulamalardaki mesajlaşmaları okuyamazsınız. (Tabii birkaç yöntemi var, hedef cihazlarda uygulamaya proxy enjekte ederek).

Öncelikle yeni konu açmanızı öneririm fakat madem sordunuz, bu işlem basit gibi gözükse de ilerleyen aşamalarda ileri düzey teknik bilgi ister. HTTPS dediğimiz protokol bizim tüm veriyi okumamızı engeller yani şifreleri bir biçimde aktarım yaptığı için, bunun için mitm isimli saldırı tipleri vardır. Sorunuzun cevabı basit ve güvenlik düzeyi düşük uygulama/websiteleri akışını okursunuz fakat günümüzde kullanılan WhatsApp, Instagram vb. uygulamalardaki mesajlaşmaları okuyamazsınız. (Tabii bir kaç yöntemi var, hedef cihazlarda uygulamaya proxy enjekte ederek).
Baba nasıl kafa var mq okurken zor zincirleme reaksiyon kurdum hobi seviyesinde yazılım ile yenicek halt değil diyorsun anlaşıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı