Farklı Bilgisayardaki SSD Yeni bilgisayarda tak çalıştır olur mu?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Sanırım yedek alıp format atmak daha sağlıklı olucak tekrardan teşekkür ederim hepinize.

Hocam konu açtım bununla ilgili rica etsem bakabilir misiniz

Konuyu hortlaticagim ama şu an i3 12100F ve 6600 bir kasam var. Yeni gelen 5600 ve 6700 sistem. Eski kasamin M.2 SSD'sini yeni gelen kasaya taksam çalışır.

Konuyu hortlatıyorum ancak yeni bir sistem kurdum eski sistemimdeki SSD yi takıp çalıştırdım ve dediğiniz gibi PC açılırken "Cihazlar hazırlanıyor..." ekranından sonra eski sistemimdeki windows açıldı. Şu ana kadar herhangi bir windows hatası da almadım ancak eski sistemimdeki tüm driverların tüm dosyalarını, izlerini nasıl silebilirim? Yeni sistemin driverlerını temiz bir sistem(formatsız) üzerine kurmak istiyorum.

eski sistemimdeki SSD yi takıp çalıştırdım ve dediğiniz gibi PC açılırken "Cihazlar hazırlanıyor..." ekranından sonra eski sistemimdeki windows açıldı.
Buraya kadar eski sistemdeki Windows'un açılması gayet doğal.

Şu ana kadar herhangi bir windows hatası da almadım ancak eski sistemimdeki tüm driverların tüm dosyalarını, izlerini nasıl silebilirim?
Tüm sürücüleri cihaza yenileme işlemi yapmadan silmeniz imkansız.

Yeni sistemin driverlerını temiz bir sistem(formatsız) üzerine kurmak istiyorum.
Formatsız ama temiz bir sistem istiyorsanız burada Windows'un "Yenileme" özelliği devreye giriyor.

Bunun için sırasıyla,
  1. Windows Ayarları ekranına giriş yapın.

2. Ayarlar ekranı açıldıktan sonra soldaki Sistem menüsü altında yer alan Kurtarma menüsüne giriş yapılır.

3. Kurtarma menüsü açıldıktan sonra Bilgisayarı sıfırla butonuna basılarak sıfırlama seçeneklerini içeren menü penceresi açılır.

4. Tercih edilecek sıfırlama seçeneği (kişisel verilerin saklanarak mı yoksa saklanmayarak mı) seçilir ve sıfırlama işlemine başlanır.
Kolay gelsin.

Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…