Çözüldü Farklı bir bilgisayara geçirmek üzere SSD sıfırlamak

• Konuyu başlatan woeP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 278
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

woeP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 2600x GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2060 6GB RAM: 2x8GB 3MHz Anakart: B450M S2H
Selam. Eski bilgisayarımda bulunan SSD'mi yeni bilgisayarıma aktarmak istiyorum fakat SSD'nin içerisinde Windows dahil birçok uygulama bulunuyor. SSD'yi sıfırlamadan, içerisinde bulunan uygulamalar ve Windows'la birlikte yeni bilgisayarıma takarsam sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum ve bu SSD'yi format dışında hızlı bir şekilde sıfırlayabileceğim bir ayar var mı diye sizlerden bilgi almak istedim.

Çözüm
SSD'yi bilgisayara takın, BIOS ayarlarından şu an kullandığınız diski birincil olarak ayarlayın. Şu an kullandığınız Windows açılır ve oradan silersiniz.
Selam. Eski bilgisayarımda bulunan SSD'mi yeni bilgisayarıma aktarmak istiyorum fakat SSD'nin içerisinde Windows dahil birçok uygulama bulunuyor. SSD'yi sıfırlamadan, içerisinde bulunan uygulamalar ve Windows'la birlikte yeni bilgisayarıma takarsam sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum ve bu SSD'yi format dışında hızlı bir şekilde sıfırlayabileceğim bir ayar var mı diye sizlerden bilgi almak istedim.
USB'ye Windows yükleyin. Sonra SSD'yi bilgisayara takın, USB'yi takın, oradan boot yapın, SSD'ye Windows kurun. Haliyle Windows kurulumu sil baştan olacak, kurulurken SSD'ye format atılır. Tabii bunun için yedek almanız lazım.

SSD'yi bilgisayara takın, BIOS ayarlarından şu an kullandığınız diski birincil olarak ayarlayın. Şu an kullandığınız Windows açılır ve oradan silersiniz.

Çözüm
Eski bilgisayardaki SSD'de şuanki bilgisayarda kullandığım SSD'nin içerisinde olan bir çok uygulama da mevcut. Discord spotify ve bir çok oyun. Bunlar da sıkıntı yaratmaz mı?

Benim dediğim yöntem ile sorunu çözerseniz lütfen çözüm olarak raporlayın 🥰

Eski bilgisayardaki SSD'de şuanki bilgisayarda kullandığım SSD'nin içerisinde olan bir çok uygulama da mevcut. Discord spotify ve bir çok oyun. Bunlar da sıkıntı yaratmaz mı?
Yaratmaz.

Benim dediğim yöntem ile sorunu çözerseniz lütfen çözüm olarak raporlayın 🥰

Yaratmaz.
Şuanda çözüm olarak işaretleyemiyorum nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı.

Sanırım soru şeklinde olmadığı için konu.

Sanırım soru şeklinde olmadığı için konu.
Rapor kısmından çözüm olarak rapor ederseniz işaretlenir.

Konu "Soru" tipine değiştirildi hocam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı