Farklı CL Değerindeki Belleklerin Birlikte Kullanımı

Şamil türk

Kilopat
Daha fazla  
İçinde 4 GB RAM olan bir dizüstü bilgisayarım var. Buna 4 GB daha RAM ilave etmek istiyorum. 2. el bir RAM buldum ama adam CL değerini yazmamış. Benim bilgisayarımdaki RAM CL17. Ben bu RAM'i alsam çalışmama gibi bir durum olur mu acaba? Bildiğim kadarıyla MHz farklı olsa bile düşük olan değere göre çalışıyor iki RAM de ama CL ile ilgili bir bilgim yok.

Almak istediğiniz bellek DDR4 olduğu için bu mimaride belleklerin teknik değerlerinin ve JEDEC profillerinin birbirine uyumsuzluğu minimuma indirgendi. Almak istediğiniz belleğin voltajı var olan belleğinizle eşit ise çok yüksek ihtimalle ortak bir JEDEC profilinde sorunsuz çalışacaktır. Fakat arkadaşın belirttiği gibi düşük de olsa uyumsuz söz konusu olabilir.

CPU-Z yazılımından SPD kısmının ekran görüntüsünü paylaşın. Almak istediğiniz belleğin model kodu varsa onuda belirtin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı