Farklı frekansta RAM takmak uyumsuzluğa sebep olur mu?

Dolphin750

Centipat
Şu anda anakarttaki slotların birinde 8 GB DDR4 2133MHz RAM takılı fakat piyasada 2133MHz RAM bulamadığım için hem anakartım hem de işlemcim desteklediğinden 2400MHz RAM alıp ikinci slota takmayı düşünüyorum.
Ayrıca Task Manager'dan sistemde ayarlı frekans hızına baktım şu an sistemde RAM frekansı 2400MHz'e ayarlı durumda. Herhangi bir uyumsuzluk yaşar mıyım?

RAM .png

Şu anda anakarttaki slotların birinde 8 GB DDR4 2133MHz RAM takılı fakat piyasada 2133MHz RAM bulamadığım için hem anakartım hem de işlemcim desteklediğinden 2400MHz RAM alıp ikinci slota takmayı düşünüyorum.
Ayrıca Task Manager'dan sistemde ayarlı frekans hızına baktım şu an sistemde RAM frekansı 2400MHz'e ayarlı durumda. Herhangi bir uyumsuzluk yaşar mıyım?

Eki Görüntüle 1776630

2133 MHz yerine almışken 3200 veya 3600MHz alın ileride kendi RAM'inizi de değiştirir 3600 kullanırsınız. Çözülmeyecek bir uyumsuzluk sorunu yaşatmaz.

Farklı RAM'lerin çalışma garantisi olmuyor. Tamamen şans işi diyebiliriz. Üreticiler bile garanti veremiyor. Burada çalışmaz deriz, gayet güzel çalışır. Çalışır deriz, mavi ekran bile verebilir. Sizde ise sıkıntı gözükmüyor. Denildiği gibi yüksek MHz RAM takılsa bile desteği kadar çalışır.

Geri
Yukarı