Farklı Hz değerine sahip monitörler birlikte kullanılır mı?

game developer

Kilopat
Arkadaslar ben Casper Nirvana C810 markali bir laptop kullaniyorum ancak LG 25UM58P markali bir monitor alicam fakat laptobum 60 Hz monitor 75 Hz. Bu sıkıntı cikarir mi? Ayrica o monitoru onerir misiniz? Bir de laptopta oyun oynarken ya da Unity gibi programlara bakarken asiri isnima yapar mi? Hani obur monitore bagli ya yaparsa nasil cozum bulurum? Son olarak çok asiri enerji tuketir mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkartmaz. İstersen 240Hz olsun. Desteklememe gibi bir husus olması söz konusu değil (240Hz'i HDMI'dan da alamıyoruz ama ;) )

Peki mesela 144Hz monitörün yanına 60Hz monitör almak mantıklı mı? 60Hz'e bakıldığında sanki kasma varmış gibi hissettirir mi?

60Hz monitörü ne olarak kullanacağınıza bağlı olarak değişir.

O zaman sıkıntı yaşamazsın. Fakat 1050Ti kullandığınızı görüyorum. Size 75Hz şuanda yeteceğini düşünüyorum.

O zaman sıkıntı yaşamazsın. Fakat 1050Ti kullandığınızı görüyorum. Size 75Hz şuanda yeteceğini düşünüyorum.
Orası apayrı bir hikaye. Normalde 27'' 72Hz bir monitör almıştım fakat ölü piksel çıktı ve iade ettim. 200 TL daha verip 144Hz monitör alabiliyordum, almışken 144Hz alayım dedim. Şu an zaten BenQ Zowie XL2411 144Hz monitör kullanıyorum, yakın zamanda değilde belki elime para falan geçerse uygun fiyatlı bir 60Hz monitör alırım diyordum yanına. Fakat önceliğim ekran kartı, malum 1050Ti yetmiyor 144Hz'e.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı