Farklı model RAM sorun çıkarır mı?

Ayhankazgın14

Decapat
Selamlar. Geçen babama RAM aldırmıştım ama model farklı geldi, iade ettik. Parayı geri aldık ama babam bu son şansındı, bir daha alamazsın dedi sanki benim suçum varken.:(
Harçlıklarımı biriktiripucuz olsun diye Letgo'dan RAM aramaya başladım ama 2. el RAM'ler benim RAM'im ile aynı değil. Acaba markası değişikse bir şey olur mu? CL değeri farklı ise bir sorun olur mu? MHz farklı ise bir sorun olur mu? GB farklı ise bir sorun olur mu? Bir de bir arkadaş RAM teknolojilerinden bahsetti. Bir şeyi desteklerse ya da desteklemezse o PC açılmazmış. Ne dediğini tam hatırlamıyorum ama teknolojilerden bahsetmişti. Böyle bir şey var mı cidden?

@Ayhankazgın14 random ya da “ahahah” kullanma gereksiz mesajlar diye sustururlar. Yazım kurallarına uy az.
Yerinizde olsam 2.el almazdım kuzenimin DDR2 belleği DDR3 diye sattığını hatırlarım.
Bir de gerçekten değecekse alın şu an bana 8 GB RAM bile yetmiyor 16 yapacağım. İdarelik alacaksanız bir de fazla oyun oynanıyorsanız alın.

Hocam 4 GB yetmiyor artık onu 8 yapmak istiyorum ondan sonra ise bilgisayarı 1000TL gibi bir fiyata satıp üzerine 2000 ekleyip APU almak istiyorum 16 GB RAM'lik onu da 1 yıla alacağım inşallah.

Geri
Yukarı