Farklı Özelliklerdeki RAM'ler Uyumlu Çalışır mı?

Captainpirate

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bundan yaklaşık bir hafta önce bir konu açmıştım sağ olsun bir arkadaş yardımcı olmuş. Çok uygun fiyata RAM önermişti, satın almıştım lakin 4 GB yetmeyeceğini düşündüm ve 8 GB RAM almaya karar verdim. Ve bu alacağım diğer RAM çoğu şey uyuşmuyor. Lakin şu anki kullandığım RAM ileri de aynı RAM ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ama ileri de şimdi ki soruma gelirsek, MHz CL farklı olsa da çalışırlar mı? Alacağım RAM MHz 3000 ama kullandığım 2133 şimdi ki alacağım 2133 çalışsa da sıkıntı yok. Sadece çalışıp çalışmaması asıl mesele tam olarak bu.

Kullandığım RAM:
Crucial 2133 MHz CL15 4 GB RAM
Almayı düşündüğüm RAM:

Tek sorum birlikte çalışıp çalışmaması ileride yine alacağımdan bir tane alabilirim ama dediğim gibi ileride.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen aynı RAM'ler çalışırken bile hata olabiliyor. Biraz şans işi açıkçası.

Denemeye değer. Teknik özelliklerinin aynı olması şart değil. Birlikte stabil çalışmaları önemli.
230 TL burada. İsterseniz alıp deneyin. Sıkıntı çıkarsa 2 hafta koşulsuz iade hakkınızı kullanırsınız ancak 2133 MHz çalışacak RAM'ler. İsterseniz overclock yapıp 3000'de kullanabilirsiniz tabi.

Merhaba.Öncelikle aynı kutudan çıkan ramlar dışında hiç bir ramin birbiriyle uyumlu olma garantisi yoktur hatta yüksek ihtimalde olmaz istersen 2 tane 8 gb ram al fakat uyumlu çalışmaz pc açılmayabilir mavi ekran alıp durursun sadece aynı kutu ramlar uyumlu çalışır diğerleri %5 uyumlu çalışma ihtimali vardır.

Denemeye değer. Teknik özelliklerinin aynı olması şart değil. Birlikte stabil çalışmaları önemli.
230 TL burada. İsterseniz alıp deneyin. Sıkıntı çıkarsa 2 hafta koşulsuz iade hakkınızı kullanırsınız ancak 2133 MHz çalışacak RAM'ler. İsterseniz overclock yapıp 3000'de kullanabilirsiniz tabi.
Hocam çok teşekkür ederim az önce nanokatalogdan aldığım 4gb ram iptal ettim zaten yaklaşık 6 gündür bekliyordum tedarik dahi edilmemişti ama memnunum.Şimdi ise 2-3 güne geçer elime İnşAllah
Zaten ileride yanına aynı Ram den alırım şuan çalışmasa dahi 8 gb tek başına modül olarak da kullanabilirim ileriye dönük düşündüm tabi 4 gb çıkartıp

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı