Farklı transkript yatay geçişe engel olur mu?

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar 1. sınıf elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, bu yıl klasik mühendislik eğitiminden çok farklı bir müfredatın okutulduğu proje tabanlı bir okuda 2 dönem okudum. Normal mühendislik eğitimi hemen hemen tüm okullarda aynı, MAT101 fizik gibi ilk yılın temel dersleri ardından departman dersleri başlıyor. Benim okulumun derslerinin bu klasik eğitimin dersleri ile hiçbir alakası yok, derslerimin çıktısını görebilirsiniz. Ben elektrik elektronik mühendisliğinden yine aynı bölüme veya bilgisayar, yazılım mühendisliğine yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Ek madde 1 (ÖSYM puanı) ile geçişte transkripte veya okuduğunuz bölüme bakmadan geçebiliyorsunuz ama not ortalaması ile geçişte dersleriniz ve içeriği hakkında bilgi isteniyor. Bu aldığım dersler ile aynı veya farklı bir mühendisliğe yatay geçiş yapılır mı? Her okul farklı mı yanıt verir? Yatay geçiş yapılırsa tekrar 1. sınıftan mı başlarım? Bu soruların cevaplarını arıyorum, şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.
1625148921541.png

Yeni konular

Geri
Yukarı