Farklı ülkelerden Google, Steam hesaplara giriş yapılması

Makaleler
1
Yer
Bursa
Merhaba,

Windows 11 PC'ye sahibim abimin PC'si bozulunca benim PC'ye geçti sınav için.

Hesaplarını girdi benim PC'de 2 yıl içerisinde abimin farklı ülkelerden Google, Steam hesaplara giriş yapılıyor, hesaplarda 2 adımlı doğrulama var, abim bana hesaplarıma girilmesin bildirim almayım diyor.

PC'yi format attım fayda etmedi.

Daha ne yapmam lazım fotoğraf, kredi kartları hepsi çekiliyor.

Cidden tam olarak ne anlatmaya çalıştığını anlamadım, düzgün bir şekilde yazarsan eminim daha iyi yardım alırsın. Sanırım bilgisayarına ya da tarayıcına sürekli virüs bulaşıyor. Format attım ama tekrar aynısı oldu demişsin, bunun asıl sebebi sıfırlamadığın bir disk varsa o olabilir, veya formattan sonra virüs içeren aynı dosyayı yüklemiş olman ya da korsan oyun/programdan aynı virüsü tekrar bulaştırmış olman olabilir. Diğer bir ihtimal de bir USB bellekten tekrar sisteme girmiş olması. Önce bunları kontrol et. Daha sonra düzgün bir antivirüs yükle, önerim Kaspersky (ücretli ve ücretsiz sürümleri var, ücretli versiyonda aktif koruma özelliği bulunuyor.), bunun yanında Malwarebytes'ı da (14 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut) indir ve ikisiyle de sistemini tarat. Ama benim asıl önerim tekrardan temiz kurulum yapıp herhangi bir dosya yüklemeden önce aktif koruması olan bir antivirüs yüklemen. Şifrelerini de zor bir şifreyle değiştirmeyi unutma. Aklına bir şey gelmezse rastgele şifre oluşturucu sitelere bakabilirsin.

Edit: Şu ihtimali de es geçmeyelim, yüklediğin iso dosyası orjinal değilse bundan da kaynaklanıyor olabilir. Microsoftun sitesinden indirdiğine emin ol. Korsan sitelerden indirdiysen bu ihtimal de olası.

Son düzenleme:
Format işlemi farklı bir sürücüdeki dosyalara bulaştıysa formatta fayda etmez tüm sürücülerin silinip formatlanması gerekli format atacak isen.
Tavsiyem önyüklemeli virüs taraması yapman olacaktır tam tarama modunda.
Microsoft Defender de bu işi yapıyor, Kaspersky gibi pek çok antivirüs yazılımının bu desteği mevcuttur.
Yukarıda arkadaşın dediği gibi tüm şifreleri tekrar oluşturması gerekli tüm kartların iptali ve yeniden temini gerekli kartlardan çekim yapılmaya çalışılıyorsa, mail adresi şifresi de değişmeli abin VPN kullanılıyorsa da bu yurt dışı giriş uyarısı verebilir bilgin olsun.

Hocam şifre değişikliği yapıp tüm cihazlardan çıkış yapın.

10 kere değiştirdi yine girmeye çalışıyorlar.
Cidden tam olarak ne anlatmaya çalıştığını anlamadım, düzgün bir şekilde yazarsan eminim daha iyi yardım alırsın. Sanırım bilgisayarına ya da tarayıcına sürekli virüs bulaşıyor. Format attım ama tekrar aynısı oldu demişsin, bunun asıl sebebi sıfırlamadığın bir disk varsa o olabilir, veya formattan sonra virüs içeren aynı dosyayı yüklemiş olman ya da korsan oyun/programdan aynı virüsü tekrar bulaştırmış olman olabilir. Diğer bir ihtimal de bir USB bellekten tekrar sisteme girmiş olması. Önce bunları kontrol et. Daha sonra düzgün bir antivirüs yükle, önerim Kaspersky (ücretli ve ücretsiz sürümleri var, ücretli versiyonda aktif koruma özelliği bulunuyor.), bunun yanında Malwarebytes'ı da (14 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut) indir ve ikisiyle de sistemini tarat. Ama benim asıl önerim tekrardan temiz kurulum yapıp herhangi bir dosya yüklemeden önce aktif koruması olan bir antivirüs yüklemen. Şifrelerini de zor bir şifreyle değiştirmeyi unutma. Aklına bir şey gelmezse rastgele şifre oluşturucu sitelere bakabilirsin.

Edit: Şu ihtimali de es geçmeyelim, yüklediğin ISO dosyası orijinal değilse bundan da kaynaklanıyor olabilir. Microsoft'un sitesinden indirdiğine emin ol. Korsan sitelerden indirdiysen bu ihtimal de olası.

Hocam abim 2 yıl önce kendi lapropundaydı benim de 20.000 TL'lik oyuncu PC var, ben param yokken korsan oyun indiriyorum param varken de almaya çalışıyorum.

Ve en son Valorant hile indirmiştim PC sıçırmıştı sonra format attım ama temiz format değil sadece C ye attım oyunlar D de olduğu için gitmesin diye.

Temiz neden atmıyorum çünkü abimin oyunları ve yedekleri gitmesin diye.

Abimde bende VPN kullanıyoruz arada sırada.

Abim bu sorunu benim PC de ilk yaşadı.

PC'de Norton var süresi bittiği için kaldırdım.

Benim hesapta pcdeydi bana neden bulaşmamış anlamış değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı