Faturada motor sahibi farklı olduğu için, ceza ödeme kısmında karışıklık olur mu?

kerembysl

Decapat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
Teknik Servis
Merhaba. Sabah saatlerinde ehliyetsizlik + plakasızlıktan ceza yedim ve motor bağlandı.

Faturaları buldum motor 2011 model.

Ama faturada sahip farklı şu an cezayı ödeyip plaka çıkarmaya gitsem benim adıma çıkar mı?

Motor kimin ve neden ehliyetsiz sürdün? Dürüst bir şekilde cevap verebilirsen yardım edelim. Umarım motoru akraba, dostunuzdan kaçırmadınız.

Motor benim. Arkadaşımın babasından aldım 2021 de. O zamanlar pek anlamadığım için faturayı şimdi bulduk daha. Ehliyet maalesef almadım.

Merhaba. Sabah saatlerinde ehliyetsizlik + plakasızlıktan ceza yedim ve motor bağlandı.

Faturaları buldum motor 2011 model.

Ama faturada sahip farklı şu an cezayı ödeyip plaka çıkarmaya gitsem benim adıma çıkar mı?
Ceza ne kadar?
14.000 filan olmasi lazım.
2 hafta içinde öderseniz 13.000.
Geçmiş olsun.

""Motosiklet sürücüsü ehliyetsiz araç kullanması: 8.190 TL

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca aracının kullanılmasına izin veren sahibine de tescil plakası üzerinden aynı
miktarda trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenir.

Ceza ne kadar?
14.000 filan olmasi lazım.
2 hafta içinde öderseniz 13.000.
Geçmiş olsun.

""Motosiklet sürücüsü ehliyetsiz araç kullanması: 8.190 TL.

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca aracının kullanılmasına izin veren sahibine de tescil plakası üzerinden aynı.
Miktarda trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenir.

Ruhsat olmadığı için sadece bana kesildi.

8190 ehliyetsizlik.
1000 plakasızlık.
500 de kasktan yedim.

Sıkıntı şu ki motorun faturasını aldığım adamdan buldum. Motor 2011 model ve fatura farklı kişiye kesilmiş. Notere gidip ruhsat çıkarmaya kalksam 10 sene üstü olduğu için kendi üstüme alabiliyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı