Fazladan boş disk görünüyor

onesad

Centipat
Hepinize merhabalar.

Bilgisayara SSD aldım ve eski harddiski ikinci disk kullanmak istedim. Başardım da. RAW olarak görünüyordu ve Windows üstünden format atamıyordum. Diski söküp takarken o arada 3 tane harf atandı. D, E, F olmak üzere. HDD'yi Linux üzerinden başarıyla biçimlendirebildim NTFS olarak ve Windows'da okudu onda hiçbir problem yok. Ama önceki atadığı harflerde boş diskler görünüyor ve silmeme müsade etmiyor. Bilgisayarım kısmında 3 tane fazladan boş disk görünmesine çok tilt oldum bana yardım eder misiniz? Çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• saaaa.jpg
    saaaa.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 31
  • diskler.jpg
    diskler.jpg
    12,4 KB · Görüntüleme: 34
Bölüntülerin harflerini kaldırırsanız gözükmez. Veya diskpart ile baştan formatlamayı deneyebilirsiniz (önerimdir).

Burada clean komutuna kadar anlatılmış. Clean komutundan sonra sırasıyla create par primary, daha sonra sel par 1 sonra iseformat fs=ntfs quick ardından assign (eğer format komutundan sonra otomatik olarak harf atanmışsa gerek yok, zira bu komut bölüntüye harf atamak için kullanılır) komutunu girerseniz diskinizi sorunsuz bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz.

CMD yi yönetici olarak çalıştır ardından Diskpart yaz enterla sonra ;

list volume
select volume (Burada D, E ve F ye karşılık gelenleri seçeceksiniz ama hepsini girmeyeceksin. Önce birini gir ardından tekrar tüm komutları baştan yazıp diğerini gireceksin. )

Mesela Volume 2'de D varsa senin " select volume 2 " yazacaksın.

remove letter = E

Yazdıktan sonra o bölümler gizlenecektir 👍

Teşekkürler. Kaldırmak istediğim boş sürücüler görünmüyor.
Bir çözüm bulabilir miyiz?

Dosya Ekleri

• diskpart.jpg
    diskpart.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı