FC24 defans nasıl yapılır?

NErsevin

Kilopat
Daha fazla  
FC24 denen oyunda nasıl defans yapılıyor? Hız+X e basılı tutuyorum olmuyor gelişmiş savunma gelmiş YT'dan video izledim herif paralel koşup X e basıp topu alıyor benim X kesinlikle çalışmıyor. Adama otomatik gitmeyi saymıyorum bile. Taktiği olan var mı?

Eski savunma ayarı olması lazım, ona çek. O bir tık daha kolay.
Eğer Online oynuyorsa orada eski savunma sistemi çalışmıyor. Ya taktiksel savunma ya da Gelişmiş savunma olarak oynaması gerekiyor. O yüzden eski savunma sistemine alışmamak gerek.

Soruya gelirsek:
İnternette izlediğiniz videolar Gelişmiş Savunma sistemidir. Nedir peki bu, taktiksel savunma sistemi ile farkı nedir?

Taktiksel Savunma sistemi "Pas" tuşu ve "Şut" tuşunu birleştiriyor.

Gelişmiş Savunma sistemi ise bunları ayırıyor.

Gelişmiş savunma sistemini anlatacağım:

Gelişmiş savunma sisteminde "Pas" tuşu forma çekme ve omuz koyma tuşu oluyor. Eğer rakip oyuncuya yandan doğru açı ile girerken "Pas" tuşuna basılı tutarsanız oyuncunuz omuz koyarak topu almaya çalışır. Eğer rakip oyuncunun arkasındayken "Pas" tuşuna basarsanız formadan çekmeye çalışır. "Şut" tuşu ise manuel olarak ayak koyma hareketi yapmaya yarar. Taktiksel savunma sistemi ise bu iki tuşu birleştirir ve pozisyonunuza göre yapacağı müdahaleyi kendisi seçer(Omuz koyma, Formadan Çekme, Ayak Koyma).

Eski savunma sistemi ise PES serisinden alışık olduğumuz "Pas" tuşuna basılı tutarak pres yapabilmeye yarar. Tabii bu dediğim gibi Online maçlarda kullanamazsınız. Sadece Offline oyun modlarında kullanabilirsiniz.

Eğer Online oynuyorsa orada eski savunma sistemi çalışmıyor. Ya taktiksel savunma ya da Gelişmiş savunma olarak oynaması gerekiyor. O yüzden eski savunma sistemine alışmamak gerek.

Soruya gelirsek:
İnternette izlediğiniz videolar Gelişmiş Savunma sistemidir. Nedir peki bu, taktiksel savunma sistemi ile farkı nedir?

Taktiksel Savunma sistemi "Pas" tuşu ve "Şut" tuşunu birleştiriyor.

Gelişmiş Savunma sistemi ise bunları ayırıyor.

Gelişmiş savunma sistemini anlatacağım:

Gelişmiş savunma sisteminde "Pas" tuşu forma çekme ve omuz koyma tuşu oluyor. Eğer rakip oyuncuya yandan doğru açı ile girerken "Pas" tuşuna basılı tutarsanız oyuncunuz omuz koyarak topu almaya çalışır. Eğer rakip oyuncunun arkasındayken "Pas" tuşuna basarsanız formadan çekmeye çalışır. "Şut" tuşu ise manuel olarak ayak koyma hareketi yapmaya yarar. Taktiksel savunma sistemi ise bu iki tuşu birleştirir ve pozisyonunuza göre yapacağı müdahaleyi kendisi seçer(Omuz koyma, Formadan Çekme, Ayak Koyma).

Eski savunma sistemi ise PES serisinden alışık olduğumuz "Pas" tuşuna basılı tutarak pres yapabilmeye yarar. Tabii bu dediğim gibi Online maçlarda kullanamazsınız. Sadece Offline oyun modlarında kullanabilirsiniz.

Hocam Online'de oynuyorum yok her maç 10 gol yiyorum. Ki ben 5 senelik oyuncuyum hani ben bu kadar zorlandığmı hatırlamıyorum. Global ayarlar mevcut. X hiçbir türlü ne forma ne omuz atıyor. Sıkıntım şurada adamı ayarlayamıyorum. Yani joistiği çeviriyorum çok kaçıyor adam dümdüz yanımdan geçiyor. Diğer adamı seçiyorum onu da gittiği yeri önceden tahmin ediyosun daha zor.

Geri
Yukarı