Fedora tabanlı dağıtım önerisi

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Gönlüm düz Fedora kurmaktan yana fakat VirtualBox kurulumunda çok sorun yaşadım, en son Secure Boot falan kapatmam gerekmişti. Fedora tabanlı ve kapalı kaynak destekli (ya da VirtualBox ile sorun çıkarmayacak) bir dağıtım arıyorum.
@202 @Cruslan

Fedora tabanlı kaliteli bir dağıtım yok. Direkt Fedora kurarsan daha iyi olur ama benzeri CentOS'da var. Bir bak istersen.

Fedora tabanlı kaliteli bir dağıtım yok. Direkt Fedora kurarsan daha iyi olur ama benzeri CentOS'da var. Bir bak istersen.
Cent OS, RHEL paketlerinden aldığı için paket eksikliği yaşamaz mı?
Onun dışında OpenSUSE Vİrtualboxla beraber geliyor sanırsam. Nasıl bilirsiniz?

Cent OS, RHEL paketlerinden aldığı için paket eksikliği yaşamaz mı?
Onun dışında OpenSUSE Vİrtualboxla beraber geliyor sanırsam. Nasıl bilirsiniz?
OpenSUSE zamanında kullandım. Normal distrolardan farkı yok diye düşünüyorum. İllaha ki Fedoraya benzer birşey istiyorsanız CentOS önerdim.

Ben pek Fedora sevmiyorum doğrusu. Dilerseniz birikiminizi arttırıp Arch kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ben pek Fedora sevmiyorum doğrusu. Dilerseniz birikiminizi arttırıp Arch kullanmayı düşünebilirsiniz.
Şahsen Fedora'nin gelecekte Arch'dan daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Arch gibi bir bootiso yapıp %100 özelleştirilebilir yaparsa BTRFS ile muhteşem bir seviyeye ulaşılır.

Merhaba, şu anda Fedora KDE spini kuruyorum, Virtualbox kurarken bazı şeyleri yanlış yapmışım eskiden sanırsam.
Fedorayı KDE ile kullanmak nasıl bir kafa yapısı sorgulamayın.
Cent düşündüm ama günlük kullanımda çeşitli özellikleri(aslında özelliksizlikleri) sıkıntı yaratabiliyor diyorlar.

Hocam bana kalırsa direk Fedora kullanın diyecektim ama sorun çıkarıyormuş. Fedora tabanlı dağıtımlardan Tech Hut şu videosunda bahsediyor biraz. Bir göz atın isterseniz videoya. Ayrıca ben Nobara Project deneyimlemiştim. Yani kullanılabilir aslında.

Yok hocam sorunu hallettim, kendimi vboxusersa eklemem ve geliştirici araçları paketi mi neyi indirmem lazımmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…