Fen lisesinden niteliksiz Anadolu lisesine geçmek

Yok o kadar kötü okul değil başarılı insanlar var benim arkadaşlarımda çalışıyordu öyle fakat kazanamayıp oraya gidenlerde var.
OBP ile mi alıyor yoksa puanla mı? Daha doğrusu hangi okul bu?

En iyi okul evinin yanındaki okul demiş şair.
Hayır hocam öyle bir şey yok valla. Okulda rekabet ortamına ihtiyaç duyuyor öğrenci, buna mecbur. Yoksa kendini geliştirirken çok sıkıntı çekebilir. Ondan sonra da öğretmen kadrosu gelir. O okullara gidenler enayi değil sonuçta. Anadolu lisesinde kaç tane arkadaşı varsa kime sorsanız %90 Fen lisesine gitmeyi isterdi. Kim bulmuşta biz vazgeçiyoruz.

OBP ile mi alıyor yoksa puanla mı? Daha doğrusu hangi okul bu?

Hayır hocam öyle bir şey yok vallahi. Okulda rekabet ortamına ihtiyaç duyuyor öğrenci, buna mecbur. Yoksa kendini geliştirirken çok sıkıntı çekebilir. Ondan sonra da öğretmen kadrosu gelir. O okullara gidenler enayi değil sonuçta. Anadolu lisesinde kaç tane arkadaşı varsa kime sorsanız %90 fen lisesine gitmeyi isterdi. Kim bulmuşta biz vazgeçiyoruz.

OBP ile alıyor.

OBP ile alıyor.

94 OBP'si olan yerler.

OBP ile alıyor.

94 OBP'si olan yerler.
Anlatacak şeyim var da yazana kadar canım çıkar. En nihayetinde konuyu ailenizle de görüşmeniz gerekecek. Puanla neyse ama OBP ile kıyaslama yapamam. Eli bıçaklı 97 OBP adamlar da var sonuçta. Okul puanından dolayı kesin bir şey söyleyemiyorum, hocalar yardımcı olabiliyor.

Lütfen yanlış anlamayın fakat şu durumdaki bir ülkede gelecek hayatınız için sizin de tek işiniz ders olmalı.

Ben de fenden anadoluya geçtim. Şu an okuduğum lise o Fen Lisesinden 50 kat daha iyi bence niteliksiz olmasına rağmen. Gerek insan kalitesi, gerek öğretmenler. Mutlu değilsen dene derim. YKS okula değil sana bağlı daha çok, orada da yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı