Fenerbahçe neden şampiyon olamadı?

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Evet dostlar, öncelikle bu konuyu tartışmadan önce ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

1- Ben bir spor yorumcusu ya da muhabir değilim yani söylediklerimde hata olabilir, farklı düşünüyor olabilirsiniz.
2- Hakem hataları ya da lig kirli gibi şeyler söylemeden tartışmaya çalışalım.

-Ali Koç Başkanlığında Fenerbahçe
1063107154_0_0_3072_1728_1920x0_80_0_0_8579fc55f54232ea817f5fe5d939e524.jpg

- Abdülkerim Bardakçı, 1 milyon Euro istediği için "Sen o kadar para eder misin?" dedikten sonra yerine 3.7 milyon Euro'ya Samet Akaydın'ı aldı.
- 1 Magnum yerine 10 Meybuz almayı tercih etmesi
- Teknik adam değişiklikleri
- Valencia aptalca bir hareket yapıyor
- Fenerbahçe'nin bütün galibiyet serilerinin bozulması.
- Bruma transferi ve daha niceleri...

-Jorge Jesus
jorge-jesus-aa-2034704.jpg

- Kritik maçlarda üçlü sistem kullanması.
- 5 derbi maçında toplamda 3 mağlubiyet 1 beraberlik ve 1 galibiyet elde etti kaybettiği maçların hepsinde ve Beşiktaş maçında da üçlü sistem çıktı. Dörtlü çıktığı Trabzonspor maçını ise kazandı.
-Taraftarlar şampiyonluğa inanmıyor.
- Batshuayi'ye penaltı attırtmıyor ve akıllara gelen Fatih Terim'in sözü Bir oyuncuyu kaybetmektense penaltı kaybetmeyi yeğlerim.
- Sürekli Süper Lig'i yerin dibine sokması
- Brezilya Milli Takımı iddiaları

Aklıma gelenler şimdilik bunlardı, tabii ki şampiyonluğun gitmesinde bireysel hataların da büyük payı var ancak bireysel hatalar sadece Fenerbahçe'de olmuyor diğer takımlarda da bireysel hatalar oluyor.

Evet dostlar, öncelikle bu konuyu tartışmadan önce ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

1- ben bir spor yorumcusu ya da muhabir değilim yani söylediklerimde hata olabilir, farklı düşünüyor olabilirsiniz.
2- hakem hataları ya da lig kirli gibi şeyler söylemeden tartışmaya çalışalım.

-Ali koç başkanlığında Fenerbahçe
Eki Görüntüle 1801007

- Abdülkerim bardakçı, 1 milyon euro istediği için "sen o kadar para eder misin?" dedikten sonra yerine 3.7 milyon Euro'ya Samet akaydın'ı aldı.
- 1 magnum yerine 10 meybuz almayı tercih etmesi.
- Teknik adam değişiklikleri.

-jorge jesus.
Eki Görüntüle 1801015

- 5 derbi maçında toplamda 3 mağlubiyet 1 beraberlik ve 1 galibiyet elde etti kaybettiği maçların hepsinde ve Beşiktaş maçında da üçlü sistem çıktı. Dörtlü çıktığı Trabzonspor maçını ise kazandı.
- Batshuayi'ye penaltı attırtmıyor ve akıllara gelen Fatih Terim'in sözü Bir oyuncuyu kaybetmektense penaltı kaybetmeyi yeğlerim.
- Brezilya milli takımı iddiaları.

aklıma gelenler şimdilik bunlardı, tabii ki şampiyonluğun gitmesinde bireysel hataların da büyük payı var ancak bireysel hatalar sadece Fenerbahçe'de olmuyor diğer takımlarda da bireysel hatalar oluyor.

Bir Galatasaray'lı olarak tüm sebebin Ali Koç olduğunu düşünüyorum. Vaatlerini yerine getirememesi ve transfer politikasının her sene değişkenlik göstererek yanlış adımlar atılması fenerin kaçınılmaz sonu oldu.

Şampiyon olamamasının 2 sebebi var. Yönetim ve teknik direktör. Yönetim 1 tane adam akıllı futbolcu yerine 5-6 tane çıtır kabile üyesi alırsa eğer başarı falan beklemesin. Onun dışında teknik direktör diye getirdikleri herif balon oğlu balon çıktı. Sezon başından beri yanlış kadroyla maçlara çıkması, oynatması gereken oyuncuları bir türlü oynatmaması rezillik.

Ben Galatasaraylıyım ve şahsen Arda Güler gibi birinin tuttuğum takımda olmasını çok isterim. Çocuk oynarken insana seyir zevki veriyor. Fenerbahçe maçlarının hepsini sırf Arda oynuyor diye izliyordum ve oyundan çıktıktan sonra da maçı direkt kapatıyordum zaten. Böyle bir oyuncu yerine İrfan'ı vesaire oynatması rezillik. Ben Arda'nın yerinde olsam 5 dakika daha o kulüpte durmam, gider kendime adam akıllı oynayacağım Avrupadan bir takım bulurum.

Bence en büyük sebep, her sene kadronun baştan aşağı değişmesi. Her sene hem teknik direktör değişiyor hem de futbolcular. TD gelmeden transfer yapıp sonra TD de oyuncuyu beğenmeyip oynatmıyor. Gereksiz yere para harcanıyor. Ayrıca sezon içinde kadro istikrarı da yok. Her maç farklı 11 çıkıyor neredeyse. Futbolcuların kalitesi birbirine çok yakın. İlk 11’i daha güçlü yapıp yedekleri de bir tık daha düşürmesi daha mantıklı. Aynı özellikte, aynı seviyede 10 tane oyuncu oluyor takımda.

İkisi de hatalı hocam en çok başkan ama o İstanbul ve Beşiktaş maçı bitirdi bizi.
Bence Beşiktaş maçını direkt olarak Jorge Jesus'a yazmamız lazım. Evindesin, 2 penaltı almışsın ve üstüne üstlük Beşiktaş 10 kişi kalmış... Ne yazık ki söylenecek söz yok.
Bir Galatasaray'lı olarak tüm sebebin Ali Koç olduğunu düşünüyorum. Vaatlerini yerine getirememesi ve transfer politikasının her sene değişkenlik göstererek yanlış adımlar atılması fenerin kaçınılmaz sonu oldu.
Bence de bütün sorunların ana kaynağı Ali Koç. Kendisinin hırsı yüzünden bütün Fenerbahçe baskı altında kalıyor ve yine kendi hırsı yüzünden sürekli teknik adam değişikliği, yeniden yapılanma gibi şeyler yapılıyor. Bunun yerine biraz zaman tanırsa tez vakitte iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum.
Şampiyon olamamasının 2 sebebi var. Yönetim ve teknik direktör. Yönetim 1 tane adam akıllı futbolcu yerine 5-6 tane çıtır kabile üyesi alırsa eğer başarı falan beklemesin. Onun dışında teknik direktör diye getirdikleri herif balon oğlu balon çıktı. Sezon başından beri yanlış kadroyla maçlara çıkması, oynatması gereken oyuncuları bir türlü oynatmaması rezillik.

Ben Galatasaraylıyım ve şahsen Arda Güler gibi birinin tuttuğum takımda olmasını çok isterim. Çocuk oynarken insana seyir zevki veriyor. Fenerbahçe maçlarının hepsini sırf Arda oynuyor diye izliyordum ve oyundan çıktıktan sonra da maçı direkt kapatıyordum zaten. Böyle bir oyuncu yerine İrfan'ı vesaire oynatması rezillik. Ben Arda'nın yerinde olsam 5 dakika daha o kulüpte durmam, gider kendime adam akıllı oynayacağım Avrupadan bir takım bulurum.
Jorge Jesus'un balon olduğu konusunda pek katılmıyorum çünkü sezon başında karşımızda çok güçlü bir Fenerbahçe vardı. Bence esas Jesus'u seneye görebiliriz çünkü Fenerbahçe çok sık teknik adam değiştirdiği için oyuncuların tam olarak güvenemediğini düşünüyorum.

Evet ben de bir Galatasaraylı olarak Arda Güler'i aşırı beğeniyorum ve Galatasaray'a gelmesini isterim ama şu an Galatasaray'a gelmesi yerine Avrupa'da büyük bir takıma gitmesini daha çok tercih ederim en azından kendisini kanıtlayabilir ve o çocuğun balon olacağını çok zannetmiyorum çünkü balon olsaydı ilk ünlendiği anda ortaya çıkardı diye tahmin ediyorum ama her şeyi zaman gösterecek.
Bence en büyük sebep, her sene kadronun baştan aşağı değişmesi. Her sene hem teknik direktör değişiyor hem de futbolcular. TD gelmeden transfer yapıp sonra TD de oyuncuyu beğenmeyip oynatmıyor. Gereksiz yere para harcanıyor. Ayrıca sezon içinde kadro istikrarı da yok. Her maç farklı 11 çıkıyor neredeyse. Futbolcuların kalitesi birbirine çok yakın. İlk 11’i daha güçlü yapıp yedekleri de bir tık daha düşürmesi daha mantıklı. Aynı özellikte, aynı seviyede 10 tane oyuncu oluyor takımda.
Her sene kadronun değişmesi bence normal bir şey çünkü adam akıllı bir kadro kurulamıyor bir türlü. Onun dışında söylediğiniz her şeye katılıyorum.

1- Ben bir spor yorumcusu ya da muhabir değilim yani söylediklerimde hata olabilir, farklı düşünüyor olabilirsiniz.
2- Hakem hataları ya da lig kirli gibi şeyler söylemeden tartışmaya çalışalım.

-Ali Koç Başkanlığında Fenerbahçe
Eki Görüntüle 1801007

- Abdülkerim Bardakçı, 1 milyon Euro istediği için "Sen o kadar para eder misin?" dedikten sonra yerine 3.7 milyon Euro'ya Samet Akaydın'ı aldı.
- 1 Magnum yerine 10 Meybuz almayı tercih etmesi
- Teknik adam değişiklikleri

-Jorge Jesus
Eki Görüntüle 1801015

- Brezilya Milli Takımı iddiaları

Aklıma gelenler şimdilik bunlardı, tabii ki şampiyonluğun gitmesinde bireysel hataların da büyük payı var ancak bireysel hatalar sadece Fenerbahçe'de olmuyor diğer takımlarda da bireysel hatalar oluyor.
Galatasaray ligde olduğu için 😝

Ali Koç çok vizyoner ve ileri görüşlü bir başkan. Ben bir taraftar olarak uzun yıllar bizim takımımızın başında görmek isterim. (1907'den beri fenerbahçeliyim)

Yeni konular

Geri
Yukarı