FHD 240Hz vs. QHD 144Hz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dipnot: The initial Vram usage might be fine when you first load the game, but very often after 30 mins, an hour+ it increases to a point where it'll at least hit the 8Gb limit even at 1440p. Nvidia cheap'd us out a tad bit on Vram imho.

UE5 ile oyunlar gelecek daha...
Hocam zaten 4K'da sorun çımış anladığım kadarıyla. Ve Far Cry 6 ile bol VRAM tüketen oyunlara örnek vermem gerekenlerden biri de RE8'di. Ben gerçekten kasıtlı yapıldığını düşünüyorum hem açık dünya hem de dokuları daha kaliteli olup daha az VRAM tüketen oyunlar var. Ve ayrıca kabul 8GB bazı oyunlarda da yetmiyor desek, 1080p de yeter mi ki?
Zaten 2K ile 1080p arasında çok VRAM kullanım farkı yok maksimum 400. E o zaman 16gb altı tüm kartlar çöp ya da 720p mi oluyor?
Yani diyorum ki 8 gb 2K için yeterli mi tartışması saçma, 2K ya yetmeyor ise 1080P'yi de zor kurtarır benim deneyimlediğim kadarıyla.

240 Hz icin alinabilecek en iyi monitordur kendisi fiyati da uygundur kendi sikletinde.

Hfla neden hf den çok daha ucuz?
Hocam 2K al sen. Aynı karta sahibim ve aynı ikilemde kaldım ben de. Gittim denedim ikisini de. 27 2K IPS aldım gayet memnunum.
Cs go, valorant gibi oyunlards hz çok önemli bu konudaki fikriniz nedir?

Hfla neden hf den çok daha ucuz?

Cs go, valorant gibi oyunlards hz çok önemli bu konudaki fikriniz nedir?
Ben güzel ve net görüntünün peşinden gittim. E sporcu değilim o farkı hissetmedim 144 240 farkını. Fakat çözünürlük farkını kime göstersen hisseder. Tercih sizin ama mutlakq gidin görün bir mağazada.

Ben güzel ve net görüntünün peşinden gittim. E sporcu değilim o farkı hissetmedim 144 240 farkını. Fakat çözünürlük farkını kime göstersen hisseder. Tercih sizin ama mutlakq gidin görün bir mağazada.
Anladım teşekkürler en mantıklısı gidip gözle görmek dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı