FHD 60 Hz monitöre ekran kartı tavsiyesi

Gencay Yavuz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemime ekran kartı konusunda şüpheye düştüm. Monitörüm başlıkta yazıyor, ek olarak işlemci Ryzen 5 2600 ve güç kaynağım FSP Hydro 600W. Aşağıdaki iki ekran kartının arasında ki fark ciddi benim için. Sizce hangisi minimum üç yıl Full HD'de idare eder?

Sapphire Pulse OC RX580 4GB
Sapphire Nitro+ OC RX580 4GB

Ya da RX580'den vazgeçip, RX570 mi almak gerekir?
Sapphire Pulse RX570 4GB 900 - 1.000 TL.

Son düzenleme:
AMD ekran kartlarını son zamanlarda pek takip etmiyorum ama genel mantık olarak zorlanmayan şey ısınmaz yani daha performanslıyı alırsanız ısınma derdiniz o kadar az olacaktır. ( Bizzat denedim GTX 1050 ile m&b warband da sınırsız fps en yüksek ayarda 75 derece iken 144 fps ile kısıtladığımda 60 derece gördü. )

AMD ekran kartlarını son zamanlarda pek takip etmiyorum ama genel mantık olarak zorlanmayan şey ısınmaz yani daha performanslıyı alırsanız ısınma derdiniz o kadar az olacaktır. ( Bizzat denedim GTX 1050 ile m&b warband da sınırsız fps en yüksek ayarda 75 derece iken 144 fps ile kısıtladığımda 60 derece gördü. )

Nitro+ OC 4G modelini almaya karar vereceğim gibi. Ancak RX570 Pulse nin fiyatı 900 TL ye kadar indi. Arada yaklaşık 400 TL fark var. Burada kararsız kaldım.

Nitro+ OC 4G modelini almaya karar vereceğim gibi. Ancak RX570 Pulse nin fiyatı 900 TL ye kadar indi. Arada yaklaşık 400 TL fark var. Burada kararsız kaldım.
Bahsettiğin kart ITX model ise yani tek fanlı ise benim düşüncem çift fanlıyı al:) Bu arada kartın bilgisayar kasasına sığdığına dikkat et

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı