Fiat Egea 30 metre el freni çekili gitmek araca zarar verir mi?

cxnnorx

Hectopat
Arkadaşlar el frenini indirdim fakat çok az kalmış. Yani bayağı azdı indirme mesafem, fark etmedim onu 30 metre falan gittim maximum. Araca zarar verir mi? Ne gibi zararlar verir? Araç başta ikaz vermişti de ne olduğunu anlamadım sonra anladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar el frenini indirdim fakat çok az kalmış. Yani bayağı azdı indirme mesafem, fark etmedim onu 30 metre falan gittim maximum. Araca zarar verir mi? Ne gibi zararlar verir? Araç başta ikaz vermişti de ne olduğunu anlamadım sonra anladım

Anladığım kadarıyla el frenini indirdin fakat tam inmedi.
Eğer böyleyse bir kereden bir şey olacağını sanmam daha önce 2-3 kere benimde başıma geldi bir sorunla karşılaşmadım.

30 metrenin zarar vereceğini zannetmiyorum. Genelde el freni çekik durumda unutulunca 1 km ile 10 km arası sürüşlerde belirgin hasarlar meydana gelebilir. Lastikler aşınabilir balataları zarar görebilir araç daha fazla yakıt tüketir. İstiyorsanız el freninizi bir kontrol edin eskisi gibi iyicene olduğu yerde sabit tutuyor mu diye. Ben bir kere Renault kangoo ile 300-400 metre el freni çekik gitmiştim fark edince kontrol ettim bir sıkıntısı yoktu.

Fazla cekili değildi indirdim de tam inmemişti, araba normal hareket ediyordu ama cok az el freninin çekili olduğunu fark ettim.

😁😁😁

Arkadaş biraz mizahi anlatmış durumu ancak sen merak etme bir dahakine daha dikkatli olursun. Araba sürmek tecrübe işidir. Al sana bir tecrübe işte. Hadi iyi günler kazasız belasız günler dilerim kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı