Fiber altyapı pingi ne kadar azaltır?

Ben de Adanadaydım dostum :) Şuan Mersindeyim ama pek bir farkı yok zaten. İstanbul sunucularına da genelde 24 civarı atıyordum bilgin olsun.
Sizinki fiber mi hocam? Kablonetin pinginin adsl altında olması üzdü. Fiyatı aşırı cazip olduğu için çok kararsızım. 100 Mbps /25 Mbps(19:00-00:00), 5 mbps de upload var+ kablotv üst paket 76 TL ödüyorum.

Sizinki fiber mi hocam? Kablonetin pinginin adsl altında olması üzdü. Fiyatı aşırı cazip olduğu için çok kararsızım. 100 Mbps /25 Mbps(19:00-00:00), 5 mbps de upload var+ kablotv üst paket 76 TL ödüyorum.
Evet, yaklaşık 7 yıldır Superonline Fiber kullanıyorum. Hangisi cazipse ona geçin derim ama Superonline Fiber sanırım en iyi ping değerine sahip olan İSS.

Evet, yaklaşık 7 yıldır Superonline Fiber kullanıyorum. Hangisi cazipse ona geçin derim ama Superonline Fiber sanırım en iyi ping değerine sahip olan İSS.
Hocam aynı sunucuya ben de attım 26 çıktı. Sizden rica etsem cmd'den utas.fut.ea.com adresine de ping atabilir misiniz? Benim için asıl sorun bu, FIFA serverleri. Burdan 82 ms değer alıyorum.

Hocam aynı sunucuya ben de attım 26 çıktı. Sizden rica etsem cmd'den utas.fut.ea.com adresine de ping atabilir misiniz? Benim için asıl sorun bu, FIFA serverleri. Burdan 82 ms değer alıyorum.
Adana'da 2-3 ping daha aşağıda alma olasılığın var veya aynı olur.
75.png

Sadece ping ile bitmiyor, monitörün, mouseun ve klavyenin de tepki süresi girince işin içinde ms yükseliyor. Bu yüzden monitörlerde input lag değeri önemli konuma düşüyor.
Aynen hocam haklısınız, fakat asıl problem gerçekten ping. Oyunun peer to peer modu da var, yunan arkadaşla oynarken sıkıntı çekmiyorum, muhtemelen 50-60 arası ping oluyor.

Aynen hocam haklısınız, fakat asıl problem gerçekten ping. Oyunun peer to peer modu da var, yunan arkadaşla oynarken sıkıntı çekmiyorum, muhtemelen 50-60 arası ping oluyor.
Almanya'da falan olsaymış sunucu iyi olurmuş da Londra bize uzak kalıyor biraz. PUBG'de veya CS'de Almanya sunucularında 50-60 arası değer alıyorum çünkü. Kablo net alabilirsiniz fiyati için. Superonline'da 25/5 paket 80 ya da 90TL'ydi sanırım fakat ilk 3 ay bedava kampanyası var.

Local Network (Yerel Ağ) seviyelerine kadar düşürebilme imkanı vardır. Bu konuda altyapı çok büyük önem taşır. Sizin sunuculara hangi seviyelerde gecikme süreleri alacağınızı belirtmemiz imkansız. Bunu ISS'nin kendisi de bilemez ve ISS, ping sürelerine müdahale edemez. Bu arada Fiber ama nasıl bir altyapı? FTTH ve FTTB genel olarak iyidir. Kullanılan malzemelerin/cihazların kalitesi de yine önem taşır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı