Fiber altyapıda yüksek ping sorunu

Scoti

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşla, r taşındığımız apartmanda altyapı yoktu. Henüz yenice fiber altyapı çekildi. Her şey hazırlandı. TurkNet fiber 100 paketini kullanmaya başladık. Santral hemen evin karşısında, çok yakınız yani ama en fazla 90Mbps hız alabiliyorum. Ayrıca pingim 30'dan aşağı düşmüyor. Acaba altyapı fiber olmayabilir mi, turuncu kablo var ama bu nasıl fiber oluyor o zaman?

Merhaba arkadaşla, r taşındığımız apartmanda altyapı yoktu. Henüz yenice fiber altyapı çekildi. Her şey hazırlandı. TurkNet fiber 100 paketini kullanmaya başladık. Santral hemen evin karşısında, çok yakınız yani ama en fazla 90Mbps hız alabiliyorum. Ayrıca pingim 30'dan aşağı düşmüyor. Acaba altyapı fiber olmayabilir mi, turuncu kablo var ama bu nasıl fiber oluyor o zaman?

Eve cat6'mı geliyor yoksa gpon kutusu var mı evde

Önemli olan ülke dışında bulunan sunuculara gecikmenin durumu.

Örneğin "tracert vie.valve.net" diye CMD üzerinden komut girecek bakabilirsiniz.

Kod:
tracert vie.valve.net

Tracing route to vie.valve.net [146.66.155.1]
over a maximum of 30 hops:

1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2     1 ms     1 ms     1 ms  vie.valve.net [146.66.155.1]
  3     5 ms     5 ms     5 ms  118.22.146.159.static.turk.net [159.146.22.118]
  4    45 ms    45 ms    47 ms  vie.valve.net [146.66.155.1]

Mesela bende cs sunucularında 47 ping alıyorum.

Ping 30'dan aşağı düşmüyor derken, Speedtest'te mi, oyunda mı? Hangi oyunda? Kablolu mu kablosuz mu bağlısınız? Bir sürü değişken var.

Sadece pingim 30'dan aşağı düşmüyor diye bir şey yok, daha detaylı bilgi vermeniz lazım. Tracert yapıp atar mısınız tracert vie.valve.net ve 1.1.1.1'e?

Evinizde GPON kutusu olması lazım. Eğer ki internet hızınızı alamıyorsanız Türk Telekom'a gidin gereken hızı alamıyorum hız profilimi güncelleyin diyebilirsiniz. Altyapınızda limitleme söz konusu olabilir. Zamanında başıma geldiğinden biliyorum. Sonradan açıldı. Şu an 140 Mbps alıyorum. İşin güzel yanı ben tam hız profili için İl bölge müdürlüğüne gidecektim ertesi gün. Birden SpeedTest'de açıldığını ve hız profilimin güzelce ayarlandığını gördüm. Gitmeme gerek kalmadı kendileri ayarladılar tekrar. Ama sizin gerekebilir.
Öncesinde 88-92 Mbps alıyordum. Şimdi 120-140 arası geziyor.

Ping 30'dan aşağı düşmüyor derken, Speedtest'te mi, oyunda mı? Hangi oyunda? Kablolu mu kablosuz mu bağlısınız? Bir sürü değişken var.

Sadece pingim 30'dan aşağı düşmüyor diye bir şey yok, daha detaylı bilgi vermeniz lazım. Tracert yapıp atar mısınız tracert vie.valve.net ve 1.1.1.1'e?

Kablolu kablosuz fark etmeksizin en düşük 29 ping alabildim. Hangi sitede test yaparsam yapayım 29'dan aşağı ping çıkmıyor. Oynadığım oyunlarda İstanbul sunucusu olsa dert değil 30 ping oynarım ama Avrupa serverlerinde vs pingim hep 170 180 çıkıyor.
Adsız.png

Valve ping böyle hocam.
Hocam şu an "fiber" altyapı olmasına rağmen 100Mbps'lik paketten 70Mbps hız alabilyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı